Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetMblidhet Kryesia e Partisë Socialiste, zbulohen diskutimet e Ramës me deputetët e...

Mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste, zbulohen diskutimet e Ramës me deputetët e mazhorancës

-

Ditën e sotme në Kryesinë e Kuvendit është mbledhur grupi parlamentar i Partisë Socialiste, ndërsa në mbledhje mori pjesë edhe Kryeministri Edi Rama, njëherazi kryetar i partisë.

Në mbledhje, Rama u ndal tek bashkëpunimi mes grupit parlamentar dhe qeverisë për çështje me interes në mbledhje të komisioneve parlamentare dhe seancave plenare. BalkanWeb mëson se Rama foli për angazhimin e deputetëve në Kuvend si dhe në kontakte me qytetarët në terren.

Në grup, Rama diskutoi edhe mbi prioritetet e projektbuxhetit për vitin e ardhshëm dhe kërkoi angazhim të deputetëve në diskutimin parlamentar të projektbuxhetit.

Sakaq, grupi diskutoi edhe mbi organizimin e Kongresit të jashtëzakonshëm të PS-së që pritet të mblidhet të fillim të nëntorit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts