Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetKthjellime dhe vranësira të pakta, ja sa do të shkojnë temperaturat sot

Kthjellime dhe vranësira të pakta, ja sa do të shkojnë temperaturat sot

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit me vranësira te pakta dhe mesatare,me e theksuar ne pjesen veriore. Mjegullinë në orët e mëngjesit në zonat luginore.

Temperaturat e ajrit do të rriten si vlerat e mëngjesit edhe në të mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 30°C.

Era do të fryjë intensive me drejtim juglindje – jug me shpejtësi mesatare 3-12 m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era bëhet intensive me shpejtësi 15-20m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë  i forcës 4-6 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts