Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetDy ditë pas masës ‘detyrim paraqitje’ për Berishën, diplomatë të huaj në...

Dy ditë pas masës ‘detyrim paraqitje’ për Berishën, diplomatë të huaj në SPAK

-

Dy ditë pas masës ‘detyrim paraqitje’ për ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili akuzohet për privatizimin e ish-kompleksit Partizani, diplomatë të huaj kanë shkuar sot në SPAK.

Mbrëmjen e së shtunës, me urdhër të SPAK u arrestua Jamarbër Malltezi, dhëndri i Berishës, pasi akuzohet për korrupsion dhe pastrim të produkteve të veprës penale.

Ndërkohë, për Berishën u caktua masa ‘detyrim paraqitje’ si dhe iu bllokua pasaporta, për të mos lejuar kështu daljet jashtë vendit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts