Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetJa parashikimi i motit për ditën e sotme

Ja parashikimi i motit për ditën e sotme

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme për shkak të masave ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i vranët në të gjithë territorin. Deri në orët e pasdites vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash.

Në orët e pasdites dhe mbrëmjes reshjet në një pjesë të madhe të territorit me intensitet mesatar dhe të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Në periudha afatshkurtra reshjet të rrëmbyeshme dhe tepër intensive.

Era do të fryjë intensive me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 3-9 m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina era relativisht intensive dhe shpejtësi 12-16m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 4-5 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts