Monday, December 11, 2023
HomePolitikëRama takim me Komisionerin Wojciechowski: Mbështetja e BE-së, kyç në transformimin e...

Rama takim me Komisionerin Wojciechowski: Mbështetja e BE-së, kyç në transformimin e bujqësisë

-

 

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Bruksel, me Komisionerin e Bashkimit Europian për Bujqësinë, Janusz Wojciechowski.

Ndërsa ndau në rrjetet sociale pamje nga ky takim, Kryeministri informoi se temë e diskutimeve ishin arritjet dhe sfidat e sektorit në kuadrin e partneritetit me Bashkimin Europian.

Rama vlerësoi po ashtu se mbështetja e BE-së është kyç në transformimin e madh të bujqësisë shqiptare.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel ku po merr pjesë në forumin “Global Gateway” i cili fokusohet mbi sfidat aktuale të Europës dhe rëndësisë së bashkëpunimit ndërkombëtar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts