Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetReagon Olta Xhaçka: Bashkëshorti im nuk ka marrë tokë nga shteti

Reagon Olta Xhaçka: Bashkëshorti im nuk ka marrë tokë nga shteti

-

Ish-ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka reaguar pas lajmit se Prokuroria e Posaçme ka sekuestruar mbi 5 mijë metra katrorë truall në pronësi të bashkëshortit të saj, Artan Gaçi.

Reagimi i plotë i ish-ministres Olta Xhaçka: 

Nje kusar me damkë dhe shpifës me nam si Sali Berisha nuk mund t’i bëjë askujt moral.

Bashkëshorti im nuk ka marrë asnjë metër katror tokë nga shteti për investimin e tij privat dhe vënia nën sekuestro preventive prej disa javësh e nje pjese te kantierit të investimit, për të hetuar origjinën e një prone private qysh nga viti 1994 është pjesë e një procesi që unë as e dyshoj në qëllim, as e komentoj në meritë.

SPAK-u të bëjë punën e vet i papenguar nga askush, ndërsa Sali Berisha le të vazhdojë të lehë për të tërhequr vëmendjen nga pantallonat e rëna deri në fund!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts