Saturday, July 20, 2024
HomeKronikaProcedohet në gjendje të lirë shoferi që përplasi 59-vjeçaren që po lëvizte...

Procedohet në gjendje të lirë shoferi që përplasi 59-vjeçaren që po lëvizte me biçikletë

-

 

Specialistët e Qarkullimit Rrugor të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin S. D., 60 vjeç, banues në Shkodër. Ky shtetas, duke drejtuar automjetin tip “Mercedes Benz”, ka aksidentuar lehtë shtetasen M. D., 59 vjeçe, banuese në Shkodër (që lëvizte me biçikletë) dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Oficerët e Policisë Gjyqësore kanë referuar materialet në Prokurori ku ka nisur procedimi në gjendje të lirë për shtetasin O. C., 20 vjeç, banues në fshatin Bajzë, pasi ka kundërshtuar veprimet e punonjësve të Policisë Rrugore, gjatë vendosjes së një mase administrative për shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugor.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts