TV1-CHANNEL Televizioni i parë i qytetit të Shkodrës

Aktualitet

3 mijë € kilogrami,ja bima e rrallë që rritet në Shqipëri

    Rreth 3.000 Euro për një kilogram tartuf dhe në Shqipëri kjo kërpudhë e rrallë rritet gjerësisht. Aq sa në Itali dhe Francë, gjuetarët e tartufit...

Politikë

Meta në Durrës njihet me pasojat e tërmetit dhe apelon qytetarët...

  Presidenti, Ilir Meta, udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt Durrësit,  aty ku ishte dhe epiqendra e tërmetit që goditi vendin pasditen e sotme. Rreth orës 17:24,...

Sport

Dibra në Tv1 Channel: Ekipi basketbollit të Vllaznisë në fazë kolaudimi,...

Sekretari i Pergjithshem i shoqates se basketbollit shkodran, Blendi Dibra i ftuar ne emisionin "Sport Show" te Tv1 Channel ka komentuar per punen qe...

Kulturë

Mediat italiane raportojnë tërmetin në Shqipëri, lëkundjet u ndjenë dhe në...

  Mediat italiane kanë pasqyruar lajmin për tërmetin në Shqipëri. Repubblica.it shkruan se dy tërmete u regjistruan brenda dhjetë minutash me epiqendër veriun e Durrësit. I...

Sociale

Shkencëtarët: Si renditet Shqipëria në Europë për rrezikun nga tërmetet

  Shqipëria është në zonën e rrezikut për sa i përket rrezikut nga aktiviteti sizmik. Sipas një raporti të fundit nga dy shkencëtarë amerikanë, vendi...

Shëndetësi

Kanceri i gjirit, mamografia ndihmon edhe burrat

  Kanceri i gjirit është më i shpeshtë tek gratë, por nuk mungon tek burrat. Për këtë arsye, mamografia është ekzaminim parandalues që i ndihmon...