TV1-CHANNEL Televizioni i parë i qytetit të Shkodrës

Aktualitet

Vazhdon protesta e studentëve, të bashkuar sot përpara Kryeministrisë

Protesta studentore hyn sot në ditën e saj të 11. E nisur që nga data 4 dhjetor përpara Fakultetit të Inxhinjerisë së Ndërtimit, protesta...

Politikë

Manjani: Ja pse Presidenti Meta bëri mirë që ktheu ligjin për...

Nga Ylli Manjani Ilir Meta, sot President i Republikës, bëri shumë mirë që e ktheu ligjin për Buxhetin e Shtetit. Është padyshim një mundësi shumë e...

Sport

Safet Osja zëvendëson Elvin Beqirin, ish mesfushori emërohet zëvendëstrajner tek Vllaznia…

Elvin Beqiri nuk do të jetë më pjesë e stafit të Vllaznisë. Ish-lojtari i njohur i kuqebluve do të japë kontributin e tij si...

Kulturë

22 librat që duhen lexuar me patjetër

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për kë bien këmbanat” është një roman i botuar në vitin...

Sociale

Shqipëria shpenzon 3 herë më pak se BE për mbrojtjen sociale

Shpenzimet e qeverisë për mbrojtje sociale ishin sa 9% e Prodhimit të Brendshëm Bruto, sipas të dhënave të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Krahasuar...

Shëndetësi

Ankthi i dhjetëra pacientëve talasemikë të infektuar nga gjaku

Përgjatë një dekade, dhjetra pacientë talasemikë u infektuan me Hepatit B dhe C dhe vuajnë pasoja të shumëfishta në shëndetin e tyre, ndërkohë që...