TV1-CHANNEL Televizioni i parë i qytetit të Shkodrës

Aktualitet

Studentët godasin ministrinë e arsimit, thyejnë xhamat

Studentët kanë nisur protestën përpara Ministrisë së Arsimit me thirrje të fuqishme me megafon, duke kënduar: Ju luftoni për karrige Për studentët jeni armike! Ju po vidhni...

Politikë

Dashamir Shehi në Tv1 Channel: Me Ramën Kryeministër jemi në kushte anormale

Nuk jemi ne kushte normal, prandaj kerkojme largimin e Kryeministrit Edi Rama, dhe hapjen rruge per zgjedhje te parakoshme. Duhen kuptuar mire keto kushte...

Sport

“Sport Show” trajneri Nikaj: Futbolli në Kosovë i vështirë, për të...

Trajneri i Vushtrrisë, Samuel Nikaj i ftuar në emisionin "Sport Show" në Tv1 Channel ka komentuar ngjitjen e ekipit të Vushtrrisë në Superligën e...

Kulturë

VIDEO/ Jonida Maliqi shkëlqen në Eurovizion, kalon në finale

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka mbushur skenën e “Eurovizion 2019” në tel Aviv të Izraelit me zërin e saj dhe me sa duket përkushtimi...

Sociale

Përmbytet Torovica, tokat e mbjella nën ujë pas reshjeve të shiut

Disa dhjetra hektarë tokë e mbjellë është nën ujë në Torovicë të Lezhës pas reshjeve të shiut të ditëve të fundit. Fermerët teksa flasin...

Shëndetësi

Lëkurë perfekte?/ Ja disa këshilla…

Ka shumë produkte të kujdesit ndaj lëkurës në dyqane dhe është e vështirë për të vendosur cilin duhet të përdorësh. Kur pacientët pyesin cilin...