Friday, April 20, 2018

Avokatët e 11 kuksianëve: Kërkojmë lirimin e tyre, proces i parregullt…

11 kuksianet e arrestuar dalin perpara gjykates. Gerald Aga, njeri prej avokateve mbrojtes ne dalje per mediat ka deklaruar se ndalimi i tyre eshte...

Manjani: Vetingu dështoi! Besa Nikëhasani nuk është simbol i prokurores së...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar me indinjatë ndaj shkarkimit nga detyra të prokurores Besa Nikëhasani pasi nuk arriti ta kalonte Vetingut. Duke...

Video nga seanca gjyqësore, ja çfarë u kërkon deputeti Salianji 11...

  Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji teksa ndodhet brenda sallës së Gjykatës së Apelit në Shkodër, ku do të shqyrtohet masa e sigurisë për...

Nis seanca gjyqësore për 11 kuksianët e arrestuar për “Rrugën e...

Ka nisur seanca gjyqesore per 11 kuksianet e arrestuar per protesten ne "Rrugen e Kombit". Trupa gjykuese perbehet nga Astrit Kalaja, Hajrie Mulmataj dhe Vojsava...

Protestë përpara gjykatës, qytetarët hedhin tymuese: Lironi kuksianët…

Hidhen tymuese drejt gjykatës së Apelit Shkodër. Proteste para gjykates: Lironi kuksianët, arrestoni Saimir Tahirin" Familjarë të të arrestuarve por dhe protestues janë mbledhur para gjykatës....

Shoqëria civile në mbështetje të 11 të arrestuarve: Kërkojmë arrestimin e...

Te shumte jane edhe qytetaret shkodrane dhe kuksiane qe jane bashkuar perpara Gjykates se Apelit te Shkodres, per te qene ne mbeshtetje te 11...

Deputeti i PD, Bardh Spahia: 11 kuksianët janë simbol i revoltës...

Ne mbeshtetje te 11 kuksianeve te arrestuar eshte edhe deputeti i PD, Bardh Spahia i cili duke kerkuar lirimin e 11 te arrestuar thote...

Deputeti i PD, Ervin Salianji në Shkodër: Të arrestohen kriminelët Saimir...

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka mberritur ne GJykaten e Apelit te Shkodres, per te qene ne mbeshtetje te 11 kuksianeve. Salianji: Aty jane 11...

Deputeti, Dashamir Shehi: Sot ka shumë kriminelë që gjykohen në gjendje...

Pjese e deputeteve te partise demokratike qe kane ardhur per te mebshtetur 11 kuksianet e arrestuar eshte edhe Kryetari i LZHKP, Dashamir Shehi ku...

Seanca për 11 kuksianët e arrestuar, mbërrijnë familjarët dhe deputetet e...

Vetem pak minuta kane mbetur nga nisja e seances gjyqesore ne Gjykaten e Apelit te Shkodres, per 11 kuksianet e arrestuar. Forca te shumta...

Artikujt e fundit