Saturday, January 25, 2020

“Çdo person që plotëson kriteret minimale…”,Ambasada amerikane thirrje për kreun e...

  Në një kohë kur në qendër të vëmendjes është ngritja e institucioneve të reja të drejtësisë, në kuadër të reformës në drejtësi, ambasada Amerikane...

Makinat “smart”, prezantohet sistemi që do të evitojë aksidentet në rrugë

  Aksidentet rrugore shkaktojnë vdekjen e 1.3 milion personave dhe plagosjen e 10 milionë të tjerëve çdo vit. Kjo është statistika e publikuar nga Organizata...

SPAK merr videon origjinale të Lefter Allës, thërret sërish kryebashkiakun e...

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka thirrur sërish kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Allën, për ta marrë në pyetje, lidhur me videon e publikuar, ku shfaqej...

Koronavirusi, Manastirliu urdhëron marrjen e masava paraprake: Të vihen në zbatim...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale sqaron opinionin publik se Shqipëria është vend me rrezikshmëri të ulët për t’u prekur nga koronavirusi i ri...

Zgjedhjet në forumin e gruas së PD në Shkodër, Nirvana Lekaj:...

Ne lidhjen direkte me emisionin “Start” ne Tv1 Channel gazetarja Merisa Gjoni ishte ne interviste me kryetaren e lidhjes demokratike te gruas ne Shkoder,...

“Ligjet” miratojnë pr/ligjin për amnistinë, pritet lirimi i 700 të dënuarve,...

  Komisioni i Ligjeve ka miratuar në mbledhjen e sotme projektligjin për amnistinë, i cili pritet t’i kalojë tashmë Kuvendit. Ky pr/ligj pritet t’iu japë...

Presidenti Meta dekoron ushtarakët izraelitë që shpëtuan jetë njerëzish nën rrënojat...

  Gjatë vizitës së tij zyrtare në Izrael, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vizitoi bazën ushtarake të Ramlës, pjesë e Forcave izraelite të Mbrojtjes. I shoqëruar...

Rënie dramatike, Shqipëria hapa prapa në luftën kundër korrupsionit, humbet 7...

  Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë,...

Masa ekstreme, Veliu urdhër policisë: Hiqni telefonat gjatë shërbimit

Viti 2020 ka nisur me masa të rrepta nga Policia e Shtetit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një...

Parlamenti hap sot dyert për qytetarët

Parlamenti i Shqipërisë do të hapë sot dyert edhe për qytetarët. Kjo bëhet në kuadër të 100-vjetorit të parlamentarizmit shqiptar. Salla e seancave plenare e...

Artikujt e fundit