Monday, October 15, 2018

VIDEO/ Shkodër, nëpërka e etur pi ujë tek burimi

Ky moment i kapur nga specialistët e mjedisit në Shkodër tregon momentin kur një nëpërkë e etur pi ujë tek burimi. "Vipera ammodytes", nëpërka, e përshkruajnë specialistët.

Ja si do jenë shkollat e reja që do ndërtohen në...

Bashkia zbulon projektet e 17 shkollave të reja që do të nisin ndërtimin këtë vit , për të qenë gati në sezonin e ri shkollor...

Rikthehet taksa e Rrugës së Kombit, “Aplikimi, jo si herën e...

Pas protestës së banorëve të Kukësit, të cilët shkatërruan sportelet e vendosura për vjeljen e taksës së Rrugës së Kombit më shumë se dy...

Dita e familjes, aktivitetet e bashkise

Bashkia e Shkodres ne bashkepunim me Shoqerine Civile zhvilluan me femijet qytetit nje aktivitet promocional dhe ndergjegjesues rreth  sherbimeve  sociale qe ofron. Aktiviteti kishte...

Prokurori i Antimafias: Kriminaliteti shqiptar shumë prezent në Itali

Prokurori kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizëm, Federico Cafiero De Raho u prit sot paradite nga prokurorja e përgjithshme zonja Arta Marku. "Kemi folur për hetimet...

Situata e përmbytjeve, Kryebashkiakja Ademi përsërit kërkesën për shpalljen e emergjencave…

KËRKESË PREFEKTIT TË QARKUT SHKODËR PËR SHPALLJEN E GJENDJES SË EMERGJENCËS NË NJË PJESË TË TERRITORIT TË BASHKISË SHKODËR Në vijim të situatës së krijuar...

Ndahet nga jeta deputeti Gjovalin Kadeli.

Politika shqiptare është në zi, pasi një prej deputetëve të kësaj legjislature, Gjovalin Kadeli mbylli sytë në moshën 53 vjeçare. Deputeti i Levizjes socialiste...

Të gatshëm për luftë, përfundon stërvitja 1 javore e mbi 1...

Ka përfunduar stërvitja njëjavore “Albania Lion/Biza 18”, ku morën pjesë mbi 1 mijë e 200 trupa e mjete ushtarake. Gjatë kësaj stërvitjeje, 1 mijë...

Devoll – Kontrabandonte bagëti nga Greqia në Shqipëri, pranga 26-vjeçarit

Një 26-vjeçar nga Bilishti është arrestuar nga policia e Devollit, pasi akuzohet për kalim të paligjshëm të kufirit nga Greqia si dhe duke kontrabanduar...

Balliu: Kapu me drogë dhe rri në shtëpi, po protestove të...

Deputeti i PD, Klevis Balliu thotë se ish-ministri Saimir Tahiri pavarësisht se akuzohet për trafik ndërkombëtar droge ndodhet në arrest shtëpie, ndërsa protestuesit në...

Artikujt e fundit