Thursday, December 3, 2020

Arkitekti i Teatrit të ri iu përgjigjet artistëve: Godina ekzistuese nuk...

Arkitekti që ka projektuar godinën e re të Teatrit Kombëtar, Bjarke Ingels, thotë se godina aktuale e Teatrit Kombëtar nuk ka mundësi që të...

Mbi 200 shqiptarë kërkojnë të kthehen në Shqipëri por Italia nuk...

Pas mbylljes së kufijve për shkak të koronavirusit shumë shqiptarë kanë mbetur jashtë terrritorit të vendit tonë, duke e patur të pamundur të rikthehen....

Reshjet e dëborës, vështirësohet qarkullimi në Shkodër, 2 metër borë në...

Shkoder Debora e rene gjate nates ka krijuar probleme edhe ne qytet me qarkullimin e mjeteve. Situata tejet e veshtire ne zonat malore. Ne qafe...

E diela e ujit te bekuar, Besimtaret e Krishtere marrin pjese...

Të krishterët në mbarë botën festuan këtë 6 Janar, ditën e Ujit të Bekuar, përmes të cilës kisha katolike mbyll 10 ditëshin festiv të...

Publikohen emrat e 24 drejtorëve të rinj të burgjeve, edhe në...

Ministria e Drejtësisë ka publikuar ermrat e 24 drejtorëve të rinj të burgjeve. Ata janë shpallur fitues në konkursin për drejtorë   Fushë Krujë – Agron...

Protesta/ Qytetarët i kërkojnë llogari policisë: Pse na hidhni gaz?

Pas sulmit të paprecedentë të policisë dhe gardës me gaz lotsjellës dhe helmues, disa qytetarë iu janë afruar forcave të rendit duke iu kërkuar llogari...

Basha, mbledhje me strukturat e PD në rang kombëtar, ja për...

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të ketë sot një takim në distancë me strukturat kryesore të Partisë Demokratike në të gjithë Shqipërinë. Takimi...

Prefekti Radovani: Impenjim maksimal i strukturave per perballimin e situates.

Prefekti i Qarkut te Shkodrës, Paulin Radovani, ne përfundim te inspektimit te aksit rrugor Shkodër – Puke – Fushë Arrës – Qafe Mali, u...

Këshilltari i Komisionit të Helsinkit: Skandaloze si i shpëtojnë ndëshkimit politikanët...

TIRANE-Një njohës i hershëm i zhvillimeve në Shqipëri, thekson se hapja e negociatave me BE-në, do t’i krijojë mundësi Bashkimit Evropian të kërkojë më...

Policitë e Shqipërisë, Kosovës e Italisë bashkë në Tiranë kundër terrorizmit

Në Tiranë u zhvillua takimi i radhës tre palësh ndërmjet Drejtuesve të Strukturave Kundër Terrorizimit të Policisë së Shtetit të Shqipërisë, Italisë dhe Kosovës. Takimi...

Artikujt e fundit