Monday, August 26, 2019

Mesazhi i forte i Papa Françeskut

Me një video mesazh të fortë, kreu i kishës katolike Papa Francesku ka mbështetur fushatën e Caritas për vendosjen e Paqes në Siri. Duke...

Historiani turk i “padeshirueshem”

Fyerjet e historianit turk në drejtim të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti pikërisht pranë memorialit ku ai prehet, ka shkaktuar reagime të forta tek historianët...

Sekuestrohen 8m/stere lende drusore ne Drisht

Një automjet tip “IFA” në të cilin po transportoheshin 8 meter/sterë lëndë drusore të prera ilegalisht në zonën e Dukagjinit, u ndalua nga inspektoriati...

Pas 20 korrikut nisin aplikimet ne universitete

Vjeshta do t’u japë një tjetër shanc maturantëve të cilët nuk arritën të marrin notë kaluese në provimet e maturës shtetërore. Datat do të...

Denohet deklarata e historianit turk

Reagime të ashpra ka shkaktuar videoja e historianit Turk realizuar përpara memorialit të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti, ku fyhet dhe denigrohet figura e tij....

Imzot Massafra: Lutje per paqe ne bote

Bashkë me urimin për festën e Fiter Bajramit që fillimisht ja përcolli drejtuesve të myftinisë Shkoder, e më pas të gjithë besimtarëve mysliman, arqipeshkëvi...

Falja e namazit te Fiter Bajramit

Me faljen e namazit në sheshin qëndror të Shkodres, kanë nisur festimet e Fiter Bajramit nga besimtarët mysliman. Ka qënë myftiu imam Muhamed Sytari...

Politika uron Fiter Bajramin

Urime per festen e Fiter Bajramit jane percjelle edhe nga perfaqesuesit politik te qarkut Shkoder. Fillimisht ka qene deputeti i Levizjes Socialiste per Integrim...

Shtoi i Ri, Stoqet me plehra- vatra infeksioni

Ne këto dite me temperatura te larta, plehrat stok ne fshatin Shtoi i Ri, 2 kilometër ne perëndim...

Operatoret turistik i shmangen detyrimeve

Bizneset në zonat turistike të Lezhës kanë bërë prej vitesh deklarime të rreme për të shmangur pagesën e taksave të hapësirës. Problemi është konstatuar...

Artikujt e fundit