Sunday, June 7, 2020

Ekskluzive/ Habilaj – Tahiri, takim sekret në Ministrinë e Brendshme?

A është Saimir Tahiri “shefi i madh” që Florian Habilaj takoi në Tiranë në fund të vitit 2013? Ku u takua vëllai i Moisi...

Indeksi i BB/ “Shqipëria në listën e vendeve që nuk kontrollojnë...

Media ekonomike italiane ‘IlSole 24Ore’ ka përpunuar të dhënat e fundit të Bankës Botërore për indeksin e qeverisjes, duke u përqendruar në treguesin e...

Nesër anketimi – Shansi i fundit për drejtorët, vendi i punës...

Dy ditë pas paralajmërimit të Kryeministrit Rama për shkarkimin e 300 drejtorëve të shkollave, këta të fundit që nga dita e nesërme do të...

Goditet mafia shqiptare në Amsterdam, kapen dhjetëra kg kokainë e armë

Shatë persona të dyshuar janë arrestuar nga policia holandeze e Amsterdamit pas kontrollit të 14 ndërtesave. Arrestimet u kryen pas një hetimi intensiv përreth 1...

Ja pse Donald Lu nuk flet për Tahirin

Që prej shpërthimit të skandalit të përgjimeve Tahiri – Habilaj kanë qenë të shumtë zërat që i kanë kërkuar ambasadorit amerikan të shprehet për...

Kush eshte 14-vjecari qe ngriti lart flamurin Shqiptar?

  Një 14-vjeçar ka bërë krenar çdo shqiptar, duke ngritur lart flamurin kuqezi. Daniel Dardha është vetëm një adoleshent dhe ka mundur të shpallet kampion bote...

Policia Serbe arreston tre shqiptare,po udhetonin me nje dron

Policia serbe ka ndaluar 3 shqiptarë në Preshevë të cilët sipas mediave serbe po udhëtonin drejt Beogradit me një dron të cilin do ta...

Deshton Vettingu i gjykatesve,shkak nje kompjuter i prishur

Një kompjuter i prishur dështon Vettingun e gjykatësve për Vettingun në Gjykatën Kushtetuese ka dështuar. Një javë pasi u prezantua me pompozitet në media...

Berisha akuza te renda ndaj ish-Ministres se Mbrojtjes Kodheli dhe ish-shefit...

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka hedhur akuza të forta ndaj ish-Ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe ish-shefit të Shtabit të Përgjithshëm të FA, Gjeneral Major...

Rama serish sfidon gazetaret: “Unë jam ushqimi, s’bëni dot pa mua”.

Kryeministri Edi Rama në konferencën e sotme për shtyp ku prezantoi 12 prefektët e rinj të vendit, zgjodhi t’ju përgjigjet vetëm pyetjeve që ai...

Artikujt e fundit