Saturday, July 4, 2020

Kur do te vijoje mbledhja ?

Ndërsa mbrojtja e ish-ministrit Saimir Tahiri kërkoi kohë deri të hënën, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka vendosur vetë se kur do të vijohet...

Shqipëria: Greqia po ndërhyn në punët e brendshme

Tirana zyrtare nuk e ka pritur mirë ndërhyrjen e Greqisë në çështjen ende të pashqyrtuar të ish-Ministrit Tahiri, duke i cilësuar komentet e Athinës...

Strazimiri ne mbledhje: Mbrojtja nuk behet ketu,por ne gjykate

Mbledhja e Këshillit të Rregullores dhe Mandateve vijon që prej orës 11:00 ku po diskutohet kërkesa e Prokurorisë së Krimeve e të Rënda për...

Tahiri: Kerkoj tre dite kohe per t’u mbrojtur…

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas kërkesës së Artan Hajdarit, avokatit mbrojtjes të ish-ministrit Saimir Tahiri, pasi ky i fundit kërkoi...

Tahiri rikthehet ne mbledhje…

Saimir Tahiri rikthehet në mbledhje, ndërsa fjalën e merr avokati i tij.     Avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri kërkon kohë për të paraqitur mbrojtjen në këshillin...

“Zoti Habilaj, më lejoni ta mbaroj”,batuta e Tahirit

Momentet e nervozimit dhe tensionet që kanë shoqëruar ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në mbledhjen e Këshillit të Mandateve dhe Rregullores ku po diskutohet...

Transportonte 700 kg duhan kontrabande, arrestohet 34 vjecari nga M.Madhe

Me datë 19.10.2017, në vijim të punës për goditjen e rasteve të kontrabandës me mallra që paguhet akcizë, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet...

LAJM I FUNDIT/ Ambasadorët Lu dhe Vlahutin 90 minuta në zyrën...

TIRANE– Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka pritur në zyrën e tij ambasadorët Lu dhe Vlahutin mesditën e sotme. Krerët e delegacioneve të SHBA dhe...

DETAJE TË FORTA, KUSH ËSHTË TRESHJA E PROKURORËVE QË KËRKON ARRESTIMIN...

Detaje të forta vijnë nga treshja e Prokurorëve që i kërkon Këshillit të Mandateve të heqin imunitetin dhe të arrestojnë ish-ministrin e Brendshëm Saimir...

Udhëtimi në “Schengen”, BE fut rregulla të reja për Ballkanin –...

Shtetasit nga vendet e Ballkanit Perëndimor që do të duan të udhëtojnë drejt zonës “Schengen” do ta kenë këtë mundësi në të ardhmen, pasi...

Artikujt e fundit