Saturday, February 29, 2020

Ndalimi i filmave Shqiptare

AMA, Autoriteti i Medias Audiovizive, kohet e fundit ka ndermarre nje nisme per ndalimin e plote te  transmetimit te filmave shqiptar te kohes se...

Gjonaj: Puka po ndryshon

Ndersa vitin 2016 e quan si fillimi i ndryshimeve ne Bashkine e Pukes gjate mandatit te tij, 2017-ten e konsideron vit te zbatimit te...

PS Lezhe akuza bashkise

Bashkia e Lezhës po braktis punën për t’iu përkushtuar mbushjes së çadrës të opozitës në kryeqytet. Denoncimi erdhi nga selia rozë, ku kryetarja e...

Dobraç, mbetjet zevendesojne trotuaret

Te ngjan me nje zone te humbur, por eshte vetem pak kilometra larg qendres se Shkodres, apo hyrja e njohur ndryshe si nje prej...

Banoret e Kiras pa infrastrukture

“Ashtu si nuk mbajten premtimet e dhena, ashtu edhe vota nuk do te kene me”. Ky eshte paralajmeri i banoreve ne rrugen “Shtepite e...

Batalioni hape dyert për komunitetin

“Dita e hapur” për komunitetin ne Batalionin e pare te Kembesorise Vau Dejës, është shoqëruar me demonstrimin e veprimeve ne praktike, sipas standardeve te...

Rama prezanton 4 ministrat e rinj

Këto janë 4 ministrat e rinj të kabinetit qeveritar dhe ky ishte komunikimi i vetëm që zgjodhi të bëjë Edi Rama me mediat, pas...

Kelmendi pret pranveren me debore!

  Pranvera i ka dhënë shenjat e para në qytete, por në bukuritë e Alpeve Shqiptare ende dëbora nuk e ka dorëzuar “pushtetin”. Madje reshjet...

Lezhe, te parkosh sipas deshires!

Rregulli i xhungles. Ky është realiteti që të ofrojnë lagje të tëra në qytetin e Lezhës, ku parkimi i automjeteve po zapton çdo ditë...

Furnizimi me uje ne Vau Dejes

  Furnizimi me ujë të pijshëm për të gjithë komunitetin do të jetë një nga prioritetet e këtij viti për bashkinë Vau Dejës. Me nje...

Artikujt e fundit