Monday, July 6, 2020

Tahiri u largua nga banesa, ç’po ndodh para pallatit ku jeton?

 Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri për të cilin Prokuroria e Përgjithshme kërkon arrestimin, ka dalë prej disa orësh nga banesa e tij, fill pasi...

Fevziu negociata me prokurorine: Mos e arrestoni Tahirin pa perfunduar emisionin…

Kur sot pritet dalja e tij publike në një emision ‘opinion’ burime nga prokuroria bëjnë me dije se gazetari Blendi Fevziu, po përpiqet të...

Akuzat – Basha publikon SMS-në: Po pastrohet shtëpia dhe laptopi i...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili denoncon se prej 3 ditësh në shtëpinë e ish-ministrit Tahiri hyjnë...

Balla flet si kryeministri: Presim te veproje drejtesia

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ktheu përgjigje deputetit të PD-së, Eduard Halimi në lidhje me mbledhjen e Këshillit të...

Deputeti i PD tregon se cfare i ka thene Ruci ne...

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi deklaron se ka kërkuar në Kryesinë e Kuvendit mbledhjen e menjëhershme të Këshillit të Rregulloreve dhe Mandateve që...

Berisha: Rama e shiti ish-ministrin Tahiri ne kafe,ja biseda e degjuar...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një dëshmi të një qytetari dixhital që lidhet me qëndrimin e kryeministrit Edi Rama sa i takon çështjes...

Edi Rama reagon : Kam besim tek drejtesia,Tahiri nuk ka lidhje...

Kryeministri Edi Rama reagon për herë të parë pas kërkesës së prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit.     Ai thotë se beson më shumë se çdo...

Tahiri: “S’keni pare gje akoma”

 Pak minuta më parë ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka lënë ambientet e banesës së tij dhe ka pranuar të komentojë situatën e krijuar...

Dorezohet kerkesa zyrtare e prokurorise ne Kuvend per arrestimin e Tahirit

Kërkesa e Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen e imunitetit të deputetit të Partisë Socialiste, Saimir Tahirit, me qëllim që të arrestohet, pasi emri i...

Pd: Rama dhe Tahiri po shkaterrojne provat.Te mblidhet Keshilli i Mandateve

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike janë mbledhur sot në Kryesinë e Kuvendit ku kërkojnë mbledhjen e Komisionit të Mandateve për miratimin e kërkesës se prokurorisë...

Artikujt e fundit