Sunday, July 5, 2020

Saimir Tahirit i bllokohet pasaporta, mbahet nën vëzhgim nga SHISH

  Që dje Saimir Tahirit i është bllokuar pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën e Habilajve dhe dyshimet për përfshirjen e tij në trafikun...

Monika Kryemadhi: Rama po iu bie në qafë policëve, të shkarkohet...

LSI ka reaguar pas ‘furtunës’ së ndodhur sot në Policinë e Elbasanit, ku kryepolici Haki Çako shkarkoi gjithë drejtorët. Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaroi nga...

Dosja e Habilajve, ‘kyç’ 5 prokurorë: “Të implikuar drejtues të policisë....

TIRANË- Të tjera zhvillime nga çështja “Habilaj”. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se pesë prokurorë të Krimeve të Rënda të kryesuar nga prokurori Besim Hajdarmataj, prej...

Skandali me drogen, prokuroria kerkon heqjen e imunitetit te deputetit Sajmir...

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon heqjen e imunitetit për deputetin Saimir Tahiri Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga Kuvendi i Shqipërisë autorizimin...

Paralajmërimi i gazetarit: Janë rihapur dosjet e SHISH, urdhër-arreste për drejtues...

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha thotë se në ditët në vijim mund të ketë arrestime në radhët e drejtuesve të Policisë. Në një lidhje telefonike për News24,...

Urimi i veçantë i Ambasadës së SHBA për lumturimin e Nënë...

Ambasada Amerikane në Tiranë është bërë pjesë e urimeve të shumta të lumturimit të Nënë Terezës. Përmes një mesazhi në “Facebook”, ambasada e SHBA uron këtë ditë...

19 tetori i Nënë Terezës, Dita Kombëtare e shenjtores së të...

“Me gjak, unë jam shqiptare. Me shtetësi, jam indiane. Me besim, unë jam një murgeshë Katolike. Sipas profesionit tim, unë i përkas botës. Për...

Demiraj: Trafiku i droges dhe korrupsioni ne Ministrine e Mbrojtjes do...

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj shkruan se ka denoncuar me fakte veprimtarinë korruptive në qendrën e radarëve dhe bashkëpunimin me trafikantët dhe se shumë...

Deputeti demokrat Salianji e cileson Ramen rrezik per sigurine kombetare

Deputeti demokrat Ervin Salianji e cilëson kryeministrin Edi Rama rrezik për sigurinë kombëtare. Në një status në “Facebook”, Salianji kërkon që Rama të merret...

Berisha publikon foto ku ndodhet Rama dhe ministrat ne nje dreke...

Ndërsa ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është vënë në shënjestër pas kapjes së bandës së shqiptarëve të akuzuar për trafik droge nga Shqipëria në...

Artikujt e fundit