Sunday, July 5, 2020

Rama, trupës akademike: Punoni më shumë, vendit i duhen ekspertë

Kryeministri Edi Rama ka preferuar të japë mesazhin e tij për nisjen e vitit të ri akademik në Universitetin Bujqësor të Tianës. Sipas tij, trupa...

Problemet teknike – Lotaria Amerikane rinis nga e para, aplikimet nga...

Procesi i aplikimit për Lotarinë Amerikane do të rinisë nga e para dhe të gjithë ata qytetarë shqiptarë që kanë kryer aplimin do të...

Miratohet plani i pergjithshem vendor i Shkodres

Ashtu sic deklaroi pak dite me pare per Tv1-Channel kryetarja e bashkise Voltana Ademi, sot Keshilli Kombetar i Territorit ka miratuar planin vendor te...

Zv/ kryeministrja Senida Mesi shkel rregullat, parkon në Pedonale

Zv/ kryeministrja Senida Mesi në nisje të vitit akademik ka shkuar në Universitetin ‘Luigj Gurakuqi’ në Shkodër ku ka deklaruar se qeveria do të krijojë kushte...

ECFR: Në Shqipëri lulëzon trafiku i drogës dhe pastrimi i parave

Është koha që Bashkimi Europian të lëvizë përtej “stabilokracisë” dhe të përballet me liderët politikë nacionalisto – etnikë dhe kleptokratë Ballkani nuk është aq emocionues...

Rrëfehet për herë të parë gruaja e Gilman Bakallit: Si u...

Edhe të mos ishin të lagur nga lotët, sytë e Irenës do të dukeshin njësoj të njomë, prej ngjyrës. Ishin të kaltër deti, të...

ISHP le te mbyllur deri te merkuren shkollen “Adem Haxhia”. Administratori...

Akoma e mbyllur shkolla "Adem Haxhia" ne Postribe. Inspektoriati shteteror i shendetesise kontrolloi riparimet e bera ne sistemin hidrosanitar, dhe deklaroi se vendimi per...

Rama e dorëzon sovranitetin e Shqipërisë: Në vend do të vijnë...

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar “të fortët” e vendit që të zhduken e të mos dalin në rrugë se do ti arrestojë policia. 4 vitet...

Mielli serb po nxjerr kompanitë shqiptare nga tregu. Buka jashtë standardit

Fabrikat e blojës panë rënie dyshifroreve të xhirove vjetore më 2016, si pasojë e konkurrencës së importeve të miellit nga Serbia e Kosova. Industrialistët...

VIDEO/ U arrestua dje në Lezhë, zbulohet e kaluara kriminale e...

TIRANE- Zbulohet e kaluara e errët e 38-vjeçarit shqiptar të arrestuar dje në Lezhë. Nin Lalaj, i shpallur në kërkim prej muajit mars të...

Artikujt e fundit