Tuesday, December 10, 2019

Nga Shkodra me 5 nentor shpallen te lume

Ati i Shenjtë Papa Françesku i ka bërë një dhuratë të veçantë Shqipërisë, duke dekretuar 5 Nëntorin si datë të lumturimit të 38 martirëve...

Pas dështimit të negociatave, gjuetarët i janë drejtuar gjykatës kushtetuese për të rrëzuar nismën e qeverisë që shtyn edhe me 5 vite të tjera...

Zagora pa qendër shëndetësore

Mbahej si qendra shëndetësore model ne Malësinë e Madhe, por është kthyer ne një mjedis qe gjithçka mund...

Ne “Vitin e Mjedes”

Tabelat me mbishkrimin Muzeu “Ndre Mjeda” te shoqërojnë nga Bushati, pranë superstradës dhe deri ne Kukel. Gjithçka është...

Rama dhe Çela inspektojne “L.Boricin”

Pas vizites ne spitalin Rajonal te Shkodres, Kryeministri Edi Rama sebashku me deputetin Çela dhe prefektin Radovani zgjodhen ambjentet e “Grand Hotel Europa” per...

Plotesimi i formularit A1Z

Prej të mërkurës së 13 Korrikut maturantët e para vitit 2016 do të kenë një shanc të dytë për studimet e larta universitare, përmes...

Aksidentohet per vdekje i moshuari

Një person gjeti vdekjen si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur në hyrje të qytetit të Shkodres. Ka qënë ora 10.35...

Proteste ne Lezhe ndaj historianit turk

Nje video e shfaqur ne rrjetet sociale ku nje historian turk fyente heroin kombetar Gjergj Kastriotit ka sjelle mjaft reagime te personaliteteve shqiptare por...

Edicioni i 54-te i festivalit te femijeve

Për të 54-in vit, Shkodra do të mirëprese eventin më të rëndësishëm muzikor mbarëkombëtare për fëmijë. Një traditë kjo që kryeqendra e veriut e...

Konferenca zgjedhore e LRI Puke

Pas rrugëtimit në qytetet kryesore të vendit, konventa zgjedhore e lëvizjes rinore për Integrim i ka lënë vendin konferencës zgjedhore që do të mbahet...

Artikujt e fundit