Wednesday, July 8, 2020

Krujë, Klosi: Këtë vit, u rrit me 6% numri i turistëve

Në ditën botërore të turizmit, ministri Blendi Klosi ishte në Krujë në një aktivitet ku veç shifrave pozitive të këtij viti, u diskutuan edhe...

Devoll – Kontrabandonte bagëti nga Greqia në Shqipëri, pranga 26-vjeçarit

Një 26-vjeçar nga Bilishti është arrestuar nga policia e Devollit, pasi akuzohet për kalim të paligjshëm të kufirit nga Greqia si dhe duke kontrabanduar...

Ushtria nis ndërtimin e urës për 3 mijë banorë në Gramsh

Për vite të tëra, 3 mijë banorë të fshatrave Poroçan, Holtas, Gjere, Lleshaj në Bashkinë e Gramshit kanë vuajtur izolimin nga pjesa tjetër e...

Revoltohet ish-truproja i Berishës: Dje mora vesh se jam dënuar përjetë...

  Përmes një statusi në ‘Facebook’ ish- truproja i ish- kryeministrit Sali Berisha ka zbuluar se ka një dënim për vrasje ndaj tij në Greqi....

Drejtoresha e “Zërit të Amerikës” shkon në zyrën e Metës, zbardhet...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Drejtoreshën e “Zërit të Amerikës” (VOA), znj. Amanda Bennett.   Presidenti Meta shprehu kënaqësinë që për herë të parë...

RAPORTI/ “Shqipëria rrezikon të mos integrohet në BE as dekadën e...

“Panorama e reformës gjyqësore është përmirësuar pas fitores së kryeministrit Edi Rama i partisë socialiste në zgjedhjet e qershorit. Por mbeten ende interesa personale...

Rama mesazh Serbisë në krah të Haradinajt: Jepini fund makthit, njihni...

TIRANE- Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me homologun e tij kosovar, Ramush Haradinaj, dha një mesazh të qartë edhe për Serbinë, sa...

Diskutimet në Komision – Vasili, Ministres: Mjekësia nuk mund të kthehet...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, prezantoi në Komisionin për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë strukturën e re të shëndetësisë. Në programin e...

Konferenca Live – Viti i Skënderbeut bashkon shqiptarët. Më 27 Nëntor...

Kryeministri Edi Rama dhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ndodhen në një konferencë të përbashkët. “Mbledhja e përbashkët e qeverisë Shqipëri- Kosovë 27 nëntor –...

Rama publikon pamje nga kishat në Voskopojë, komentuesit: Lëri gurët, shih...

Kryeministri Edi Rama këtë mëngjes zgjodhi pamje nga Voskopoja për t’i thënë “mirëmëngjes” shqiptarëve. Në një postim në Facebook, ai ka publikuar një video...

Artikujt e fundit