Monday, January 22, 2018

Ministrja e Shendetesise,Manastirliu: Qeveria ka rritur bonusin e mjekut

Një mjek specialist që do të pranojë të shkojë të ofrojë shërbim shëndetësor në zona të largëta nga vendbanimi i tij do të marrë...

Si u zhduk avokati Besnik Muça nga porti i Durresit?

Ndonëse kanë kaluar 11 ditë nga momenti që ai fiku celularin e humbi kontaktet me familjarët, policia e Durrësit ka sekuestruar kamerat e sigurisë...

Gjykata e Rrethit Shkoder vendos masen e sigurise “arrest me burg”...

Sot në Gjykaten e Rrethit Gjyqësor Shkodër u zhvillua gjykimi për "vleftësimin e arrestit dhe caktimin e masës së sigurimit" për të dyshuarin Roland...

Nuk iu bind urdherit per te ndaluar automjetin,policia greke qellon me...

Një 22-vjeçar shqiptar është plagosur me armë zjarri nga policia greke ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Ksanthi-Kavala. Sipas autoriteteve greke,...

Lezhë, sekuestrohen 1210 kg duhan i grirë pa dokumentacion, arrestohen dy...

  Sekuestrohen 1210 kg duhan i grirë pa dokumentacion justifikues. Arrestohen në flagrancë dy shtetas. Në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e rasteve të kontrabandës...

Edhe Zvicra “shtrëngon rripin” perballe emigranteve

Këshilli Federal në Zvicër miratoi disa urdhra për të shpejtuar procedurat e azilit. Ai gjithashtu specifikoi listën e vendeve të sigurta, ku bëjnë pjesë...

Vettingu/ PERZGJIDHEN GJYQTARET DRITAN HALLUNAJ DHE NERTINA KOSOVA

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka hedhur sot shortin për përzgjedhjen e dosjeve të gjyqtarëve pranë Gjykatës së Krimeve të Rënda. Në filter kaluan 10 dosjet e dy...

Shkarkimet e drejtuesve të lartë të burgjeve mund t’i kushtojë buxhetit...

Në konferencën e parë për shtyp, në fillim të tetorit, ministrja e re Drejtësisë Etilda Gjonaj njoftoi se kishte urdhëruar shkarkimin e 8 drejtorave...

Kamerat kurth, zbulohen disa specie

Dardha: U gjet breshka e rralle qe jeton deri ne 60 vite Nje breshke e llojit kareta-kareta tejet e rralle eshte kapur nga peshkataret ne...

Fondi per zjarrfikeset, rreth 40 mln leke

Gjuraj: By Pass-i, “enigme” dokumentet e pronesise 33 Punonjes te repartit te zjarrefikesve Shkoder jane pajisur me uniforma te reja. Prezantimi i tyre u be...

Artikujt e fundit