Sunday, March 29, 2020

Mbifaturime energjie edhe ne Lezhe

Mbifaturimit te energjisë elektrike nga OSHEE nuk i kane shpetuar as qindra familje ne Lezhe. Këto dy muajt e fundit ato janë përballur me...

Kamsi: Shkodra për mua eshte gjithçka

Ka nderruar jete ne moshen 91 vjeçare Willy Kamsi, nje nder intelektualet me te njohur te Shkodres  dhe ne nivel kombëtar. Njeri i letrave,...

PD ne mbeshtetje te te “permbyturve”

Shkodra po trajtohet sikur nuk është pjesë e territorit të republikës së Shqipërisë. Kështu i komenton sjelljet aktuale të qeverisë Rama, selia blu në...

Perroi i Oblikes, vater epidemie.

Perroi i Oblikes te  afron pamjen e nje Land Filli meturinash ! Sic shihet edhe nga  filmimet, banoret e kesaj zone prej vitesh hedhin...

Mbetjet mbushin brigjet e Kirit

Në njërin krah hidhen prej disa vitesh miliona lekë për ngritjen e argjinaturave që mundësojnë mbrojtjen e tokave nga përmbytjet, e në krahun tjetër...

Nis rikonstruksioni i rruges Barbulloje

Kjo është rruga e Barbullojës! Ishtë kthyer në një makth të vertetë për më shumë se 2000 banorë, por pas shume kerkesave te tyre...

Defekti qe la spitalin pa energji elektrike.

Një defekt ne nënstacionin elektrik ka qene shkaku i ndërprerjes se energjisë elektrike mbrëmjen e ditës se shtune ne Spitalin Rajonal te Shkodrës. Drejtori...

Plani vendor i bashkise V. Dejes

Bashkia Vau dejës pritet që pas një viti të ketë planin e saj vendor. Specialistët e firmës fituese që do të punojnë për hartimin...

Mbifaturimet e OSHEE ne Shkoder

Mbifaturimet e energjise elektrike per qindra familje Shkodrane ne shifra te frikshme, jane kthyer ne makthin e tyre. Prej ditesh ata presin me ore...

48 ore perpara greves vijojne protestat

Kanë mbetur vetëm 48 orë nga afati i lënë përpara nisjes së grevës së urisë dhe banorët e zonave të prekura nga përmbytjet e...

Artikujt e fundit