Monday, September 21, 2020

Nxenesit “Sot për te ardhmen”

Veteranët e sportit shkodran tashmë kanë një shoqatë sportive më vete. Grupi organizator, pjesë e të cilit janë emra të tillë si Dashamir Sherja,...

Vonesat ne gjykimin e çështjeve civile

Gjykimi i çështjeve civile ne Gjykatën e Apelit ka raste qe shkon deri ne një vit e gjysme, nga data e regjistrimit. Ligjërisht nuk ka...

Ministri i ri Demiraj ne Shkoder

Ministri i ri i Brendshem, Dritan Demiraj i shoqeruar nga drejtori i pergjithshem i policise se shtetit Haki Cako, ka zhvilluar nje takim ne...

I jepet lamtumira e Fundit Deputetit te LSI-se, Gjovalin Kadeli

Mijera qytetare nga e gjithe Shqiperia, deputet, ministra, perfaqesues te gjithe forcave politike, udhëtuan drejt Manatise se Lezhes për ti dhene lamtumiren e fundit,...

Kane perfunduar listat zgjedhore te 25 Qershorit

Jane printuar listat perfundimtare te zgjedhjeve te 27 qershorit per rreth 247 Qendra Votimi qe i mbulon Bashkia e Shkodres, per te cilat puna...

Nje bust ne nderim te dom Jak Zekaj

Një bust në vendlindjen e tij, pikërisht në sheshin që mban emrin e meshtarit, studiuesit, përkthyesit dhe poetit, dom Jak Zekaj. Në Baqel të...

Pastrimi i plazhit te Kunes

Mbetjet në bregdet janë të pariparueshme dhe pasojat që sjellin janë fatale, prandaj duhen marrë masa të menjehershme për parandalimin e këtij fenomeni. Ky...

Shkodra ende pa tregje

Për qytetarët si konsumatorë por edhe për tregtarët mungesa e tregjeve në Shkoder mbetet një nga shqetësimet kryesore të shprehura prej kohësh,por për bashkinë...

Takimi i maturanteve te 30 viteve me pare

U mblodhen si 30  vite me pare, aty prej nga nisen rrugëtimin drejte universiteteve apo fushave te tjera te jetes, maturantet e vitit 1987...

Demtimet ne lulishten e shatervanit

Ndonese eshte nder te paktat ambjente te hapura ne te cilin qytetaret e Shkodres, kryesisht femijet dhe mosha e trete, e frekuentojne, lulishtja e...

Artikujt e fundit