Sunday, May 31, 2020

Plotesimi i formularit A1Z

Prej të mërkurës së 13 Korrikut maturantët e para vitit 2016 do të kenë një shanc të dytë për studimet e larta universitare, përmes...

Aksidentohet per vdekje i moshuari

Një person gjeti vdekjen si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur në hyrje të qytetit të Shkodres. Ka qënë ora 10.35...

Proteste ne Lezhe ndaj historianit turk

Nje video e shfaqur ne rrjetet sociale ku nje historian turk fyente heroin kombetar Gjergj Kastriotit ka sjelle mjaft reagime te personaliteteve shqiptare por...

Edicioni i 54-te i festivalit te femijeve

Për të 54-in vit, Shkodra do të mirëprese eventin më të rëndësishëm muzikor mbarëkombëtare për fëmijë. Një traditë kjo që kryeqendra e veriut e...

Konferenca zgjedhore e LRI Puke

Pas rrugëtimit në qytetet kryesore të vendit, konventa zgjedhore e lëvizjes rinore për Integrim i ka lënë vendin konferencës zgjedhore që do të mbahet...

Shengjin, mungojne rojet bregdetare

Prania e rojeve bregdetare eshte nje kusht I domosdoshem per plazhet ne te gjitha vendet e botes por Shqiperia ben perjashtime. Rreth 6 km...

Nuk mbyllet tregu I kafsheve ne Stom Golem

Sëmundja e Dermatozës Nudelare, tek gjedhi ka bërë që Ministria e Bujqësisë të urdhëroj mbylljen e gjithë tregjeve të kafshëve. Urdhërit të Ministrisë nuk...

Turizem pa uje per Shiroken

Edhe pse sezoni ka nisur, në Shkoder jo të gjitha zonat turistike furnizohen me ujë të pijshëm. Shiroka ende nuk e ka një ujësjellës...

OSHEE nis nderhyrjen ne Kune, Shengjin

Ishte kthyer në rrezik serioz për pushuesit si pasojë e erozionit dhe pas denoncimit në media, operatori i shpërndarjes së energjisë elektrike vendosi të...

“Zgjedhja e presidentit nga populli”

Ish kreu i shtetit Alfred Moisiu mbështet nismën e një grupi deputetësh për zgjedhjen e presidentit të Republikës nga populli. Qëndrimin e tij për...

Artikujt e fundit