Thursday, January 28, 2021

Konfindustria: Të lehtësohet transporti dhe shkëmbimet tregtare ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës

Konfindustria ka paraqitur një plan masash te përbashkëta për tu ndërmarrë nga vendimmarrja politike në Shqipëri, Kosove për përballjen me sa më efektivitet me...

Shkon në 2 milionë njerëz numri i të infektuarve nga koronavirusi...

Numri i të infektuarve në të gjithë botën nga koronavirusi sapo ka kaluar shifrën e 2 milionë njerëzve. Saktësisht, në të gjithë globin, deri tani,...

Meta: Ju uroj shërim të shpejtë të prekurëve dhe të plagosurve...

Përmes një postimi në Facebook, presidenti Meta ka shprehur urim të shpejtë për të plagosurit nga tërmeti në Zagreb. Meta shkruan se ky është një...

“Ditë reflektimi”, Meta: Si sot 21 vite më parë NATO mision...

Presidenti i vendit, Ilir Meta përmes një statusi në Facebook ka kujtuar sot 21 vjetorin e ndërhyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, për...

Artikujt e fundit