Saturday, June 23, 2018

Imam Sytari thirrje deputeteve te Shkodres, “LGBT, shkaterrim i vlerave te...

  Ashtu siç bëri pak ditë më parë, edhe në hytben e së premtes në xhaminë e Parrucës përsëriti qëndrimin e tij kundër nismave të...

Duncan: Sekuestrim aseteve kriminale, “Kriter i BE-se, goditja e grupeve duhet...

  Goditja e grupeve kriminale duhet bërë aty ku u dhëmb më shumë, në financat e tyre dhe për të patur rezultate në këtë fushë...

E diela me temperatura deri në 28 gradë

Fundjava do të ketë një mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në gjithë territorin ndërsa shira të përkohshëm mbeten prezent kryesisht në zonat...

“Tërmet” në SHISH, shkarkohen nëntë drejtorë, emërohen 12 të tjerë

  Pa kaluar 2 muaj nga largimi i Visho Ajazit, zëvëndësi i tij, Helidon Bendo largoi nga detyra të gjithë drejtuesit e mëparshëm. Spastrimi në...

Itali, mbi 31 mijë biznese të ngritura emigrantët shqiptarë

Sektori i sipërmarrjes së emigrantëve në Itali është një fenomen çdo vit e në rritje, Sipas Ministrisë italiane të punës aktualisht numërohen rreth 570 mijë...

Basha: Ftoj shqiptarët të vazhdojmë së bashku kryengritjen qytetare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ftuar qytetarët shqiptarë të bashkohen në atë që ai e quan kryengritje qytetare. Kreu demokrat ka pritur...

“Plagoset gazetari Ismet Drishti,u sulmua nga një grup i maskuar”

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi përmes një statusi në profilin e saj në Facebook shprehet se Administratori i “TV Zjarr”, gazetari Ismet Drishti...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit po investon në të gjithë vendin 350...

Investimet e realizuara nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit në të gjithë Shqipërinë janë prezantuar nëpërmjet një instilacioni. Drejtori Ekzekutiv Benet Beci u shpreh se synimi...

Ambasadori i Austrisë mesazh të fuqishëm për drejtësinë në Shqipëri.

Johan Satler, ambasadori i Austrisë në vendin tonë ka dhënë një mesazh të fuqishëm për drejtësinë në Shqipëri. Sipas ambasadorit, ka shumë nga ata që nuk...

36 820 shqiptarë kanë marrë nënshtetësinë italiane deri në fillim të...

Çdo vit e më në rritje është numri i emigrantëve shqiptarë që fitojnë të drejtën e nënshtetësisë italiane. Komunitetit i shqiptarëve në Itali është ndër...

Artikujt e fundit