Friday, February 23, 2018

Znj. Pack: Thirrje qeverisë në Tiranë të mos pengojë Reformat për...

  Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, Albana Vokshi mori pjesë në Akademinë e Forumit të Grave të Partive Popullore Europiane që u...

Sherr në një klub nate në Itali, shqiptari i ngul çelsin...

   Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pas një sherri që ka zhvilluar me një vendas. Sipas dëshmive të marra në polici grindja...

Flet CIA: Ja si ishte i organizuar shërbimi sekret prej 10 mijë personash në Shqipër. Kush ishin njësitë sekrete? CIA ka dhënë detaje se si...

Ylli Gurra trondit sërish: Ja kush po tenton të denigrojë figurën...

Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra, në një interviste për “Zërin e Amerikës” ka folur për ekstremizmin e dhunshëm dhe përpjekjet që po bëhen nga...

Pavarësia nga Spanja – Referendumi në Katalonjë, tensionohet situata jashtë qendrave...

Situatë e tensionuar është krjuar jashtë qendrave të votimit në Katalonjë përpara referendumit të pavarësisë. Zyrtarët rajonalë thanë se kutitë e votimit ishin gati dhe...

Rama ska të ngopur, taksë të re në kurriz të qytetarëve

Qeveria shpenzon çdo vit miliona euro për kompensime e dëmeve të shkaktuara nga përmbytjet. Për t’i dhënë fund këtij fenomeni Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare...

Italia jep lajmin e shumëpritur, ja çfarë përfitojnë emigrantët shqiptarë

  Shqiptarët që kanë jetuar dhe punuar në Itali kanë mundësinë të fitojnë pensione sipas kohës që kanë paguar edhe kontributet. Drejtuesja e zyrës së...

17 VJEÇARJA NGA SHKODRA LË “PA” FJALË SUEDINË ME PERFORMANCAT E...

Erika Bitanji 17 vjeçarja nga Shkodra duket se do të jetë një nga talentet e reja që do të sundojë tregun e huaj. 17 vjeçarja...

Pas 1 tetorit, gjobë për qytetarët që nuk marrin kupon tatimor

Jo vetëm bizneset, por edhe konsumatorët duhet të tregojnë kujdes që të pajisen me kupon tatimor, pasi pas datën 1 tetor do të gjobiten. Cilido...

Grushta mbi kolegun se e shau, deputeti i VV ende në...

Deputeti Frashër Krasniqi, i cili u përfshi në një sherr të dhunshëm dje me deputetin e Nismës, Milaim Zeka, nuk është liruar. Sipas portalit...

Artikujt e fundit