Monday, June 18, 2018

Klosi: Po shqyrtojmë lejet mjedisore për të gjitha HEC-et

Ministria e Turizmit e Mjedisit nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin Politeknik të Tiranës. Marrëveshja e nënshkruar nga ministri Klosi dhe rektori Maliqari synon...

Gjata: Marku ka frikë të përballet me seancën

Në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar sot seanca për padinë e ish-drejtores për marrëdhëniet me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme, Rovena Gashi, e cila...

Voltana Ademi denoncon deshtimin e skemes se re ekonomike: Po hiqen...

Kryebashkiakja Voltana Ademi ka denoncuar deshtimin e skemes se re te ndihmes ekonomike. Ne nje deklarate per mediat ajo ka bere te ditur 7...

Situata ne 24 oret e fundit ne Shkoder. Prefekti takim me...

Gjatë 24 orëve të fundit në qarkun Shkoder ka patur rreshje intensive shiu në zonën e ultësirës, dhe rreshje dëborë në zonat malore. Prefekti...

Kryeprokurorja Arta Marku: Mbeshtetje per prokurorët për hetimet e korrupsionit.

Kryeprokurorja Arta Marku: Nxisim aplikimin e Marrëveshjes dhe Urdhërit Penal, me qëllim që prokurorët të jenë më të angazhuar dhe fokusuar tek hetimi i...

Puka zbardhet nga bora, nisin problemet e para. Bllokim rrugësh në...

  Zonat malore janë zbardhur nga bora por bashkë me reshjet e borës kanë nisur edhe problemet e para. Rrethi i Pukës është zbardhur tërësisht,...

Si po plaket Shqipëria:’Ikin’ 19 mijë të rinj,shtohen 11 mijë pleq...

Shqipëria po humb gjithnjë e më shumë nga dividendi i saj demografik për shkak se popullsia po pakësohet me ritme të shpejta në grupmoshën...

Flasin 3 muhaxhedinët që braktisën kampin e Manzës: Na kanë gënjyer,...

Fiks Fare sjell sot problemin e 200 anëtarëve të larguar nga Organizata Popullore e Muxhahedinëve të Iranit, tre mijë anëtarë të së cilës u...

Ministri Gjiknuri e pranon: Në Theth do të ndërtohen 3 HEC-e

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri deklaroi se në zonën e Thethit do të ndërtohen 3 hidrocentrale, ai e konfirmoi, duke nënvizuar faktin...

Komisioni i Kualifikimit ndërpret “vettingun” për ish-anëtarin e Kushtetueses

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njofton se trupa gjykuese, e përbërë nga Brunilda Bekteshi (kryesuese), Etleda Çiftja dhe Genta Tafa (Bungo) (relatore), pasi mori...

Artikujt e fundit