Thursday, March 22, 2018

MEKSIKA NUK GJEN PAQE NGA TËRMETET, KRYEQYTETI TRONDITET SËRISH

Meksika nuk gjen paqe, goditet sërish nga një tërmet me magnitudë 6.2 ballë. Mësohet se tërmeti e goditi kryeqyetin meksikan rreth orës 07:53 të orës...

Greqi, arrestohen dy shqiptarë me 66 kg kanabis

Policia greke ka arrestuar paraditen e të shtunës, dy shtetas shqiptarë, me moshë 28 dhe 25 vjeç. Ata akuzohen për import dhe transport droge me...

Shkoder,te shtena me arme.

Ngjarja ka ndodhur tek teatri Migjeni ne afersi. Ngjarja brenda familjes,dyshohet qe xhaxhai ka qelluar nipin e tij. Viktima dyshohet te jete me iniciale M.K. Policia...

‘Bar do hanë dhe armët nukleare nuk do t’i braktisin!’ Dokumentari...

Ky është një shembull ideal se si televizionet ruse janë shumë larg krahas medieve të SHBA-ve dhe Evropës. Si për fillim, ky raportim është...

Lezhë – I qëlluan me automatik banesën, shefi i qarkullimit thotë:...

Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me automatik në drejtim të banesës së shefit të qarkullimit të Mirditës Gjovalin Toma rreth orës 01:43  të mëngjesit...

Reagimi ne facebook – Kokëdhima: Rama na mashtroi për integrimin, NATO...

 ZGJIDHJA akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka mashtruar shqiptarët, duke thënë se Shqipëria nuk hap negociatat për integrimin në BE, sepse ka problemet e...

Vjedhin makinën në Belgjikë, ikin nga Austria, arrestohen në Gjermani

Tre shqiptarë të moshës 20-22 vjeç janë arrestuar nga policia gjermane, shkruan “salzburg.com”. Ata u arrestuan pas një bashkëpunimi kufitar ndërmjet oficerëve të policisë bavareze....

Shqiptarët, më të padëshiruarit në vendet evropiane

Më shumë se 1.1 milion njerëz nga 2.2 milionë të cilët kanë paraqitur një kërkesë për azil në BE, Norvegji dhe Zvicër ende nuk...

Përplasje në burgun e Alikarnason në Kretë, rikthehet lufta e vjetër...

GREQI- Një 29-vjeçar nga Kreta ka mbetur i plagosur brenda burgut Alikarnason në Kretë. Ai është qëlluar me grushte e shkelma në kokë e...

Shkodër – Ish-të përdjekurit për Prek Calin: Të rindërtohet kulla e...

Vepër kriminale e kanë cilësuar prishjen e kullës së Prek Calit, prijësit të krahinës së Kelmendit, anëtarët e unionit mbarëkombëtar të ish të përndjekurve...

Artikujt e fundit