Monday, October 15, 2018

Hipoteka, zonat turistike i kalojne direkt “Tirana 4”, Lekaj: Ne jo pak...

Zonat turistike kane kaluar kopetencen e zyrave vendore ne Shkoder pasi ato i kane kaluar Tirana 4. Ne Shkoder drejtori i hipotekes ben me...

Sezoni turistik, Prefekti mbledh strukturat, Terthorja: Rame dakort qe nga 16-22...

Ne prefekturen e qarkut Shkoder kete te merkure eshte zhvilluar nje takim me dyer te mbyllur ku ne fokus ishte pergatitja per sezonin turistik ...

Gjendja kaotike ne piken doganore Hani i Hotit, Mbi 1 km...

Radha e trajlave nga dy anet e kufirit ne piken doganore Hani i Hotit eshte rreth nje kilometër. Sidomos ato qe kane hyre per...

“Raketat e zgjuara”, SHBA dhe Rusia paralajmërime ekstreme kundra njëra tjetrës

“Rusia duhet të bëhet gati për raketat e reja dhe të zgjuara që do të lëshohen mbi Siri.” Me këto fjalë të ashpra, presidenti Donald...

Sigurimi i makinave, ja sa do të paguani…

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka miratuar primin e rrezikut për sigurimin e detyrueshëm motorik për çdo kategori mjeti për të gjithë tipat e automjeteve....

Vasili: Të lirohen kuksianët e arrestuar, qeveria taksa skllavëruese

Gjatë një deklarate për mediat, pas mbledhjes së grupit të LSI, Petrit Vasili tha se deputetët e opozitës do marrin pjesë nesër në seancën...

Vasili shpërthen ndaj raportit të “Freedom House”

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili gjatë një konference për shtyp komentoi sërish raportin e “Freedom House” mbi lirinë e medias, ndërsa...

Per here te pare Llalla ben publike,pse SHBA i refuzoj vizen!

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla për herë të parë bën publik faktin se pse viza e tij diplomatike amerikane, dhe e bashkëshortes së tij,...

Raporti i Freedom House reagon drejtori i Metës: Provokime të orkestruara...

Emiljano Aleksi, drejtori i komunikimit në Presidencë ka reaguar pas publikimit të raportit të Freedom House për Shqipërinë si dhe lajmet që pasuan këtë...

Ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm…

Ambasada amerikan ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të ndjekin programet e studimit Fulbright dhe Humphrey. Përmes një...

Artikujt e fundit