Saturday, June 23, 2018

Ruçi në Asamblenë e PABSEC: Asnjë vend i rajonit nuk mund...

Nga punimet e Asamblesë së Përgjithshme të 51 të PABSEC, kryetari i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi bëri thirrje për bashkëpunim të vendeve të rajonit...

Pushoi hetimet për prokurorin e korruptuar dhe trafikantin, Vettingu ‘djeg’ Trenovën

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (Vettingu) ka shkarkuar sot Prokurorin e Apelit në Tiranë, Gentian Trenova. Trupa e KPK që gjykoi prokurorin Trenova përbëhej...

Kamp refugjatësh në Shqipëri? Mediu: Çmenduri e maskarallëk, do rrezikohemi nga...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu iu është bashkuar reagimeve pas deklaratës së zv.ministrit të Brendshëm Julian Hodaj, se Shqipëria mund të pranonte një...

Komisioni i Sigurisë, Opozita: Refugjatët, kusht për hapjen e negociatave

Opozita ka akuzuar qeverinë shqiptare se ka pranuar të presë 600 mijë refugjatë sirianë me kusht hapjen e negociatave. Por këto akuza janë kundërshtuar...

600 mijë…pyetje

Lajmet se në Shqipëri do të hapen kampe për 600 mijë refugjatë sirianë janë përtej cdo gadishmërie e imagjinate për një prej kombeve më...

Meta kërkon lobim nga Hungaria në BE për hapjen e negociatave

Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti Ilir Meta, ka kërkuar mbështetjen e këtij shteti për hapjen e negociatave për anëtarësim për Shqipërinë. Gjatë...

Donin të shembnin Kishën e Laçit, as shkenca nuk e shpjegon...

ë vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të rrëzuar pjesën e mbetur të rrethimit, në Kishën e...

“Atentati i supozuar”, prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin...

TIRANË- Prokuroria e Tiranës ka dhënë sot pretencën duke kërkuar dënimin me 1 vit burg për deputetin Tom Doshi dhe ish-deputetin Mark Frroku. Pretenca është dhënë...

Vendim i paragjykuar, KPK largon nga detyra prokurorin Trenova

KPK-ja ka vendosur të largojë nga detyra prokurorin Gentian Trenova. Që në fillim të këtij procesi, prokurori i Apelit, Gentian Trenova ka qenë i paragjykuar,...

Paulin Sterkaj pësoi ishemi cerebrale, si është gjendja e deputetit socialist...

Orët më kritike për deputetin e PS-së, Paulin Sterkaj duket se kanë kaluar. Deputeti i Shkodrës pësoi një ishemi cerebrale ditën e djeshme gjatë...

Artikujt e fundit