Friday, April 27, 2018

“Duhet te ngrihet instituti për Skenderologjine”, Virgjil Kule dhe Gjete Ndou...

“Kryqtari i Fundit” titullohet libri Gjergj Kastriotit – Skënderbeu, me autor gazetarin e mirënjohur, Virgjil Kule. Ky është botimi me i fundit kushtuar Heroit...

“Toleranca fetare në Shqipëri”, Meta: Të luftojmë me forcë antivlerat sociale

Të luftojmë me forcë antivlerat sociale, ka deklaruar sot Presidenti i Republikës Ilir Meta, i cili ka marrë pjesë në Prezantimi e studimit “Toleranca...

Nishani akuzon Ramën se po blen një karrige 20 mijë euro,...

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani, kohët e fundit është shfaqur në rolin e analistit, ku me shkrimet e tij kritikon qeverinë Rama. Në komentin e...

Shoqërimi i kryetarit të FRPD në Shkodër, reagon Gurakuqi: Gabim i...

Pas shoqërimit në komisariat, të tre anëtarëve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, mes tyre edhe kreun e këtij forumi, pas 5 ditë protestë ndaj...

Berisha publikon denoncimin e nje biznesmeni dixhital…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një biznesmeni dixhital i cili akuzon dy inspektorë të hidrokarbureve se kanë dashur ta zhvatin dhe më...

Përfundon takimi, Merkel-Ramës: Vlerësoj reformat e kryera

Ka përfunduar takimi midis kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane, Angela Merkel. "Ka një numër parakushtesh për fillimin e negociatave për anëtarësim", mësohet të ketë deklaruar...

KPK: Lulo bëri deklarim të rremë të pasurisë, cënoi rëndë figurën...

Një muaj më pas KPK ka zbardhur vendimin e tre komisionerëve Genta Tafa, Brunilda Bekteshi dhe Etleda Çiftja, ku argumentohen arsyet pse Fatos Lulo...

Zbardhet vendimi: Gjyqtari Fatos Lulo nuk provoi dot si i bëri...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit publikoi sot vendimin e zbardhur lidhur me shkarkimin e gjyqtarit të gjykatës Kushtetuese Fatos Lulo. Vendimi i përbërë nga 23...

Prona e para të pajustifikuara, gjyqtarja sjell prova shtesë, KPK shtyn...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtyrë vendimin për gjyqtaren e Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj. Shkak për shtyrjen e kësaj seance janë bërë dokumentet shtesë të...

Nga Shkodra në Tiranë, kush është prokurorja e dytë që kalon...

Prokurorja Fatjona Memçaj është e dyta në radhët e prokurorëve që do t’i nënshtrohet procesit të Vettingut. Prokurorja e Prokurorisë së Apelit në Tiranë...

Artikujt e fundit