Thursday, January 28, 2021

Drejtoresha e shkolles ne Tirane iu “mbyll” derën, LGBT ankohen tek...

TIRANE- Aktivistët e LGBT që prej disa ditësh kanë ndërmarrë një fushatë sensibilizuese nëpër gjimnazet e kryeqytetit, për të diskutuar me adoleshentët e këtyre shkollave...

Festa e Pashkës, të krishterë e myslimanë festojnë bashkë në Lezhë

Pashka katolike u festua në një mënyrë të veçantë në Lezhë, duke bërë bashkë të krishterë e myslimanë. Në sheshin "Papa Gjon Pali i Dytë"...

Rrugët e Shkodrës, dy projekte nga 130 deri në 140 milionë...

Qeveria ka në dorë studimin për bypassin e Shkodrës, i cili parashikon dy variante, si zgjatime të korridorit veri-jug dhe akseve ndërkombëtare, që mund...

Reshjet e shiut, Shkoder – Velipoje rrezikon te Bllokohet

Vershimi i ujerave pengone lëvizjen e automjeteve   Rruga Shkoder – Velipoje rrezikon te bllokohet ! Reshjet e shiut kane krijuar veshtiresi te shumta per qarkullimin...

“Ik zhdukuni të gjithë” reagon gazetari Kolvata: Ky është imazhi i...

Pas ngjarjes se ndodhur mbremjen e djeshme ne qender te qytetit te Shkodres ku mbeti e plagosur nje 35 vjeçare, gazetaret kane shkuar ne...

Emërohet drejtori i ri i Hipotekës në Shkodër…Ja kush është aktivisti...

Emerohët drejtori i ri Hipotekës në Shkoder dhe ai eshte Zamir Leka një nga anëtaret e PS  në Velipojë. Ditën e djeshme Ministria e Drejtësisë...

Lajmi i fundit/ DSHP Shkoder thirrje qytetareve: Ne 24 oret ne...

Drejtoria e Shendetit Publik i ka bere thirrje qytetareve qe ne 24 oret ne vijim ti lene rrubinetat e ujit hapur dhe ujin ta...

Emerohet drejtori i ri i FSDKSH Shkoder, Markens Shllaku nga kjo...

Prej 1 viti pezull, dega e fondit te sigurimit te detyrueshem te kujdesit shendetesor Shkoder tashme ka nje titullar te ri. Kete te hene...

Burgu i ri i Shkodres drejt perfundimit,ministria e Drejtesise kerkon 342...

Burgu i ri i Shkodrës është në mbyllje të punimeve të tij dhe shumë shpejt do të presë të burgosurit e parë. Duke qenë se...

Rama: Të hënën ulem me kryetarin e Kukësit, për 60 ditë...

Kryeministri Edi Rama përmes një deklarate për mediat ka dënuar dhunën e ushtruar në Rrugën e Kombit në Kukës ndaj policisë së shtetit dhe djegien e sporteleve të...

Artikujt e fundit