Thursday, January 28, 2021

Kuvendi hap aplikimet për vendin vakant të anëtarit në Gjykatën Kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur sot hapjen e procedurës së aplikimit për vendin vakant të anëtarit në Gjykatën Kushtetuese. Në një njoftim në faqen zyrtare...

Ishmp, çdo kontroll tashme shihet online, Terthorja: Sistemi i ri synon...

Pas sektorit te tatimeve dhe inspektoriatit te kontrollit shendetesor, tashme edhe kontrollet nga inspektoriati i pyjeve dhe mjedisit do te behen me sistem online.Per...

Sot protesta, zbulohet plani operacional i policisë: Ata gjuajnë dy herë...

Mbi 1 mijë forca policie do të jenë të angazhuara edhe sot për të ruajtur institucionet, ndërsa opozita do të mbajë protestën e radhës...

Lleshaj mbledh kryetarët e bashkive, jep porositë për zgjedhjet lokale

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi sot një mbledhje me Prefektët, Kryetarët e Bashkive dhe drejtuesit e lartë të Policisë së Shtetit. Në fokus të...

Ristani: Revoltë, ose përgatit shpinën të mbash të njëjtin dru

Ish Sekretari i Përgjithshëm dhe ish deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka reaguar përmes rrjeteve sociale për dhunën e Policisë së Shtetit mbi...

Krerët e policisë shqiptare e greke diskutojnë mbi trafikimin e drogës

Drejtori i përgjithshëm i policë shqiptare dhe homologu i tij grek, janë takuar për të diskutuar mbi çështjen e trafikimit të drogës. Ky takim i...

“Ju lutem, ju lutem, ju lutem…”, Rama: Jo rroba dhe ushqime,...

Kryeministri Edi Rama edhe njëherë ka kërkuar që të gjithë ata që duan të kontribuojnë mos dërgojnë ushqime dhe veshje, pasi ka mjaftueshëm. Sipas tij,...

KQZ vendos sot për Bindjen, kërkon shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të shqyrtojë sot në orën 11:00, dy kërkesat ankimore të Partisë Bindja Demokratike për shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve...

Zhbllokimi i hekurudhes brenda 24 oreve

Brenda 24 oreve, hekurudha Shkoder – Hani i Hotit do te zhbllokohet dhe do te kryhet riparimi i segmentit prej 100 metra, qe u...

Sulltan Novruzi, Kryemadhi uron dhe lutet për shqiptarët: Përpjekje e sakrifica...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar sot festën e Sulltan Novruzit, e bashkë me urimin ajo lutet për të gjithë shqiptarët. Ky është një...

Artikujt e fundit