Friday, July 20, 2018

Kreu i Antikorrupsionit italian nis takimet në Tiranë, pritet nga Gjonaj

Kreu i Autoritetit Kombëtar të Antikorrupsionit Italian z. Raffaelle Cantone  ka nisur sot takimet në vendin tonë. Mëngjesin e sotëm ai u prit në Ministrinë...

Posta e Maqedonisë emëton pullën postare për 550 vjetorin e vdekjes...

  Posta e Maqedonisë ka emëtuar sot pullën postare për të nderuar 550 vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar shqiptar, Gjergj Kastrioti- Skëndërbeu. Lajmin e ka...

OSHEE paralajmëron qytetarët: rregjistroni adresat ose ju ndërpritet energjia…

  OSHEE ka paralajmëruar se të gjithë individët që nuk bëjnë regjistrimin e adresës deri më 30 janar 2018 do t’ju ndërpritet energjia elektrike. Përmes një...

Denoncimi/ Ne spitalin e Lezhes nuk ka mjeke dhe infermiere,ndodhen ne…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Lezha që shkruan se nuk ka gjetur as mjekë dhe as infermier në spitalin...

Forca e Ligjit/Çfarë përmbajnë 38 dosjet e grupeve kriminale

Dosjet e 38 grupeve kriminale që janë në dorë të Task Forcës, në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit, përmbajnë të dhëna për aktivitetin...

Nis zbatimi i ligjit anti-duhan, “zero” tolerance ndaj te gjithe subjekteve...

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka nisur inspektimet në të gjithë vendin për zbatimin e ligjit anti duhan. Nga Lezha kryeinspektori, Eltar Deda, theksoi vendosmërinë për...

Portali për infermierët, Rama: Askush nuk do guxojë t’ju heqë nga...

Kryeministri Edi Rama tha në prezantimin e portalit për infermierët se askush nuk do guxojë ti heqë ata nga puna për arsye politike. Rama: Ashtu siç...

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Austri, 14 të arrestuar,...

Policia në Austri ka shkatërruar një bandë të trafikut të drogës, ndërsa në pranga janë vënë 14 persona, mes tyre edhe shtetas shqiptarë. Operacioni u...

Aksident ne aksin rrugor Milot-Lezhe, dyshohet per te lenduar

Ne aksin rrugor Milot - Lezhe sapo ka ndodhur nje aksident. Nje furgon ka rene tek ura e Milotit. Dyshohet per te lenduar. Akoma...

Ambasadorja Vlahutin 50 minuta takim në zyrën e kryeprokurores Marku

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku zhvilloi pasiten e sotme (10 janar) një takim me ambasadoren e Bashkimit Europian në vendin tonë Romana...

Artikujt e fundit