Thursday, October 18, 2018

Ja si do të jetë moti për sot dhe nesër…

Keni bërë plane për të kaluar fundjavën diku jashtë qytetit tuaj dhe doni të dini si është koha? Ju sugjerojmë që të merrni edhe...

Vijon përkeqësimi i sutates në zonën e N/Shkodra, 2400 ha tokë...

Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës deri në orën 09.00 të datës 15 mars 2018 paraqitet si me poshtë : Pas inspektimeve në terren...

Bie niveli i ujit ne disa zona te përmbytura , dy dite...

Ndonse Bashkia Shkoder edhe te premten deklaroi se eshte perkeqesuar situata nga permbytjet dhe zgjeruar ne 2400 hektare, e vërteta ne terren tregon te...

Tjetërsimi i pronave në Shëngjin, blerës edhe prindërit e Berishës

Lidhur me arrestimin e sotem te kryetarit te bashkise se Lezhes, Fran Frrokaj për shpërdorim detyre, me akuzën e tjetërsimit të pronave në zonën e...

Perplasje per shpallje te gjendjes emergjences, Prençi: Shkresa e bashkise s’ka...

Shpallja e gjendjes së emergjences për një pjesë të nënShkodres është në duart e qeverisë, edhe pse ende kërkesa e bashkisë së këtij qyteti...

Imzot Gjergje Meta: Te distancohemi nga e keqja, Referon mbi temen...

  “Besimet fetare dhe ndikimi i tyre në politikë” ishte përzgjedhur si temë referimi në kursin socio – politik që po zhvillohet në biblioteken e...

Obot, situata e permbytjeve e njejte, Fermeret: Te vetmen shprese kemi...

Situata ne njesine administrative Ana e Malit vijon qe te jete e njejte. Nese pergjate oreve te paradites banoret thone se uji eshte terhequr...

Rriten kërkesat e shqiptarëve  për azil në Greqi, Shifrat e 2017…

Sipas statistikave që botoi së fundmi Ministria greke e Emigracionit, gjatë vitit 2017 ka patur një rritje të ndjeshme të kërkesave për azil nga...

Të burgosurit shqiptarë të dytët në Itali, pas marokenëve

Një ditë më parë gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj deklaroi se shqiptarët e dënuar në Europë...

Reshje te shumta, IGJEUM parashikon perkeqesimin e situates se permbytjeve

RREZIKU NGA PËRMBYTJET -------------------------------------- Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM-it, rezulton se lumenjtë Drin, Buna dhe Liqeni i Shkodrës do të kenë prurje dhe nivele të larta....

Artikujt e fundit