Thursday, April 22, 2021

OSBE thirrje partive: Gjeni kompromisin, mbyllni reformën idealisht brenda 31 majit

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, ka përgëzuar partitë politike për rifillimin e dialogut për reformën zgjedhore dhe për marrëveshjet e...

Konfirmohen 26 raste të reja në 24 orë, 12 prej tyre...

Tirana vazhdon të jetë vatra kryesore në vend me një numë të lartë të rasteve ditore të konfirmuara pozitive me Covid19. Të gjithë zonat...

Pas Bashës e Kryemadhit, ambasadorja Yuri Kim takon sot kryetarin e...

Pas takimeve të njëpasnjëshme me krerët e opozitës dhe anëtarët e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, do...

Shtyhet sërish gjyqi ndaj Saimir Tahirit

Gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri u shty sërish dhe data e ardhshme do jetë 11 qershori ora 10:00. Shkak i shtyrjes së seancës...

Tre ditë nga përfundimi i ‘Zgjedhores’, Yuri Kim takime me anëtarët...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim do të takojë takimin e fundit sot në kuadër të Reformës Zgjedhore me një nga anëtarët e Këshillit Politik Kim ka...

Tirana, më e pasura e Shqipërisë, Kukësi më i varfri, por...

Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vazhdon mbledhjen firmave në Lezhë

  Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka nisur mbledhjen e firmave edhe në qytetin e Lezhës. Firmat po mblidhen pranë pallatit të kulturës, ndërsa thirrjes i...

Hapja e autoshkollave, DPT paralajmëron: Gjoba dhe mbyllje aktiviteti nëse nuk...

  Autoshkollat që nuk zbatojnë rregullat anti-Covid do të penalizohen, madje rrezikojnë deri në mbylljen e aktivitetit. Prej dy javësh në të gjithë vendin janë hapur...

“Europa Nostra”: Vetëm qeveritë në Shqipëri dhe Turqi shembën objekte që...

  Ndonëse Teatri Kombëtar prej marsit të 2020-ës ishte përzgjedhur si një nga “7 objektet më të rrezikuara në Europë” në projektin e “Europa Nostra”-s,...

Rrisku nga fatkeqësitë natyrore në Lezhë, vendosen sensorë për lagështirën dhe...

Përmbytjet pas reshjeve të shiut janë një problematike shqetësuese në qarkun e Lezhës. Ndaj në kuadër të masave parandaluese, atje po ngrihet një sistem...

Artikujt e fundit