Wednesday, June 20, 2018

Media gjermane: “Orët luksoze të gjykatësve” shqiptarë

Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” i kushton vëmendje dekriminalizimit të drejtësisë shqiptare dhe luftës së patundur të një diplomati amerikan. Nën artikullin me titull “Orët luksoze...

“Turp per te gjithe ju dhe per te gjithe ata si...

Të gjithë e njohin kryeministrin Edi Rama, aq më shumë gazetarët. Por sjellja e tij sot i ka befasuar jo pak. Pas votimit në...

Ngjela: Rreziku i se ardhmes ne Shqiperi eshte Rama jo Tahiri

Pas votimit të Kuvendit kundër arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, avokati Spartak Ngjela pohoi se kjo çështje tregoi se rreziku i së...

Reforma në drejtësi – ‘Tahiri’, Glos: Po ndërmerren dy standarte për...

Zhvillimet e fundit në Shqipëri janë ndjekur me interes edhe nga ekspertët gjermanë në fushën e drejtësisë. Shefi i zyrës së fondacionit Konrad Adenuaer,...

“Youth Albania” – Shqipëri-Itali, projekt bashkëpunimi në sektorin e shërbimit civil

“Youth Albania” është projekti i sapo nisur i bashkëpunimit mes Italisë e Shqipërisë në sektorin e shërbimit civil me objektiv krijimin e një modeli...

Pas vendimit per Tahirin,komentuesit iu sulen Rames,ja replikat

Pas vendimit të maxhorancës në parlament sot duke mos lejuar arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, komentues të shumtë kanë shprehur hapur kritika...

Lidhje me ekstremistë të ISIS në Kosovë, dëbohen nga Italia shqiptari...

Dy persona, një shqiptar dhe një shtetas maqedonas janë dëbuar nga shteti italian për arsye të sigurisë kombëtare.     Mediat fqinje raportojnë lajmin, bazuar tek informacionet...

Saimir Tahiri i prerë para Parlamentit: Nuk pres ta gjej këtu...

TIRANE– Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tashmë deputet i lirë, i është drejtuar shkurt dhe prerë kolegëve të tij në seancën pleanare që mbahet...

RAMA PËRCJELL LAJMIN E MIRË PËR RRUGËN E VELIPOJËS, BERISHA HIDHET...

Me anë të një postimi në facebook, kryeministri Edi Rama sot lajmëroi se në muajin maj do të përfundojë rruga turistike në Velipojë pas...

“S’kam kohë për të humbur”, Tahiri letër prokurorisë së Krimeve të...

  Avokatët e deputetit Saimir Tahiri, Maksim Haxhia dhe Artan Hajdari i kanë dorëzuar një kërkesë Prokurorisë së Krimeve të Rënda me drejtues Besim Hajdarmataj,...

Artikujt e fundit