Tuesday, September 18, 2018

Festat shtojnë fluksin në Kapshticë, në 24 orë kanë hyrë 7296...

Edhe gjatë mëngjesit të sotëm në pikën doganore të Kapshticës ka pasur fluks e emigrantëve të cilët kthehen në Shqipëri për të kaluar festat...

Kthehen emigrantët, fluks edhe në pikën kufitare të Muriqanit

Festat e fundvitit kanë shtuar fluksin në pikat kufitare. Mbrëmjen e sotme në pikën kufitare të Muriqanit që prej orës 19:30 ka radhë të...

Imzot George Frendo: Skenat në Kuvend nuk ndihmojnë qytetarët

Me ftesën për të shembur çdo mur që kemi ndërtuar me njëri-tjetrin Arqipeshkvi i Dioqezës së Tiranës dhe Durrësit Imzot George Frendo ka uruar...

Itali, arrestohet me 96 kg marijuanë “babagjyshi” shqiptar i drogës

Pak orë para festës së Krishtlindjeve, policia italiane ka arrestuar një 24 vjeçar shqiptar me inicialet H. E. banues në komunën Solfierino në provincën...

SURPRIZAT E MOTIT, JA SI PRITET TË JETË NESËR

Sot pasdite dhe nesër moti do të jetë i qëndrueshëm, nuk priten reshje. Ndërkohë, përjashtuar rasteve shumë të izoluara, më të mundshme në terrenet malore...

I gjenden në banesë drogë dhe armë, arrestohet nga policia vëllai...

Shkodër Me datë 23.12.2017 nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në zbatim të metodave speciale të hetimit dhe në vazhdimësi të veprimeve operacionale...

Mesazhi i Imzot Frendo: Deputetët të pastrojnë vendin nga korrupsioni dhe...

Kreu i Kishës Katolike, imzot Gjergj Frendo, në mesazhin e tij për Krishtlindjen, i ka bërë apel klasës politike që të shmangë konfliktet dhe...

Zjarri më i madh në historinë e Kalifornisë

Një zjarr i madh vdekjeprurës që ka shkatërruar më shumë se 700 shtëpi në Kaliforni tashmë është regjistruar si më i madhi në historinë...

Akademia e policisë do bëhet Institucion i Arsimit të Lartë, shtohet...

Akademia e Sigurisë do t'i nënshtrohet reformimit duke u shndërruar në një institucion të arsimit të lartë ku do të ketë edhe ciklin e...

“KRYEPROKUROJA E FLAKADANËVE” FIRMOS TENDERIN E PARË, 150 MILION LEKË VETËM...

  “Prokurorja e flakadanëve”. Kështu do mbahet mend Arta Marku për mënyrën se si u zgjodh në Kuvend. Një situatë kaotike e aspak normale që gjithsesi...

Artikujt e fundit