Saturday, July 21, 2018

“Fabrika e përpunimit të zorrëve në Lezhë kundërmon erë, po na...

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon një fabrikë...

Kushte te jashtezakonshme per “Axurret”, ja c’bejne se fundmi lojtaret e...

Italia do të luajë në mbrëmje kundër Shqipërisë, në kuadër të eliminatoreve të botërorit “Rusi 2018”. Ky takim do të zhvillohet në stadiumin “Loro...

Të enjten në Parlament – Luan Rama: LSI e vendosur të...

Zëvendës kryetari i LSI, Luan Rama dhe se forca politike ku ai bën pjesë është e vendosur që të kontribuojë për reformën zgjedhore. Në një...

Gjashtë nxënës në Pukë shtrohen me urgjencë në spital. Rasti i...

Procesi mësimor në shkollën e Gjegjanit në Pukë, është ndërprerë ditën e sotme. Shkak është bërë gjendja shëndetësore e 6 nxënësve, të cilët kanë...

Sekuestrohet gomonja e cila transportonte droge nga Shqiperia.

Një gomone e cila po transportonte drogë nga Shqipëria është sekuestruar mbrëmjen e djeshme. Policia e Shtetit  thotë se skafisët kanë hedhur lëndën narkotike...

Ministrja italiane e Mbrojtjes falenderon Mimi Kodhelin: Mirënjohje për punën gjatë...

Ministrja italiane e Mbrojtjes, Roberta Pinotti, i ka dërguar ish-homologes së saj shqiptare, Mimi Kodheli, një letër falënderimi për bashkëpunimin mes dy vendeve gjatë...

Shembja e kullës së Prek Calit, familjarët: “Të nxirren autorët para...

Në rrënojat e kullës së Prek Calit u dëgjua përsëri lahuta dhe çiftelia. Pasardhës e të afërm të prijësit të Kelmendit kërkuan nxjerrjen para...

Qeveria gjermane bllokon bashkimin familjar të refugjatëve,reagon politika

Në Greqi mijëra refugjatë presin të bashkohen me familjet në Gjermani, megjithëse kanë një premtim për të vazhduar udhëtimin drejt këtij vendi. Bashkimi familjar...

Drejtori për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit viziton sot Shqipërinë

  Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, Christian Danielsson do të vizitojë sot Shqipërinë. Gjatë vizitës së tij Danielsson do të zhvillojë takime...

U arrestua në Malajzi për lidhje me ISIS, pedagogu vizitoi Shqipërinë...

  Policia malajziane njoftoi dy ditë më parë se kishte arrestuar 8 persona pasi dyshohet se kanë lidhje me ISIS. Mes 8 të prangosurve, është...

Artikujt e fundit