Tuesday, August 21, 2018

 Thatësira nxjerr në pah anijen shekullore në liqenin e Shkodrës

Degradimi i liqenit të Shkodrës ka nxjerrë në sipërfaqe një anije avullore austrohungareze që mendohet se i përket shekullit të 19-të. Ky mjet lundrimi, që...

U kapën me 41 kg marijuanë në makinë, pranga grekut dhe...

 Dy shqiptarë dhe një grek janë vënë në pranga nga policia në Athinë, pasi janë kapur duke transportuar mbi 41 kilogramë marijuanë. Ndalimi i...

Aksidentohen dy familje shqiptare në Zvicër, e mitura në gjendje të...

Një vajzë 8 vjeçare ka marrë plagë të rënda dhe u transportua me helikopter për në spital, pas një aksidenti që ndodhi të shtunën...

Sot 132 vjetori i lindjes se Imzot Vinçenc Prennushi, martirit...

Imzot Vinçenc Prennushi (Shkodër, 04. 09. 1885- Durrës, 19. 03. 1949): françeskan, ipeshkëv i Durrësit, poet i ëmbël. U burgos e u torturua sepse...

Tiranë – Shenjtërimi i Nënë Terezës, Veliaj: “Mesazhi i Skënderbeut është...

Në ditën e përvjetorit të shenjtërimit të humanistes shqiptare, Bashkia e Tiranës nderoi me medaljen e “Nënë Terezës” Fondacionin Alternativa e së Ardhmes (ALSAR), e cila...

INSTAT zhvillon anketën e kënaqësisë me punonjësit, 90% të pakënaqur me...

INSTAT për herë të parë realizoi gjatë vitit 2016, Anketën e Kënaqësisë së Punonjësve. Burimet zyrtare të institucionit pohuan se kjo anketë pati...

Meta mesazh Papës me rastin e 1-vjetorit të shenjtërimit të Nënë...

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka dërguar një mesazh Atit të Shenjtë, Papa Françeskut me rastin e 1-vjetorit të shenjtërimit të Nënë Terezës Meta...

Ceremonia në Mirditë – Pas emërimit nga Papa, Dom Gjergj Meta...

Dy muaj pas emërimit nga Papa Françesku, Dom Gjergj Meta u shugurua zyrtarisht ipeshkv i ri i Rrëshenit. Ceremonia e shugurimit u zhvillua të...

Dokumentohet ngjarja e ndodhur ne Malesi te Madhe…

Shkodër Dokumentohet me prova ligjore ngjarja e ndodhur me datë 03.09.2017, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi E.N. 21 vjeç, banues në Malësi...

Erresira totale perballe varrezave katolike perben problem per qytetaret!!

Një qytetare nga Shkodra ka shprehur revoltën e saj në lidhje me situatën e dritave në një lagje në Shkodër. Në mesazhin e saj...

Artikujt e fundit