Saturday, January 19, 2019

Ja si do të jetë moti, e diel 28 Janar 2018

  Moti mbi vendin tonë gjatë ditës së sotme  parashikohet të jetë  me vranësira të çrregullta deri në mesditë dhe më pas me kthjellime. Baza...

Nga Meta te Rama, kush janë zyrtarët e lartë që do...

  Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive do të kryejë një kontroll të thelluar për të gjithë krerët e dhe zyrtarët e...

Ismail Kadare para çmimit: Shqipëria një vend kaotik… Enver Hoxha? Nuk...

  Ismail Kadare në drekën pas çmimit "Nonino" me ambasadoret e Shqipërisë Anila Bitri dhe të Kosovës Alma Lama Shqipëria e sotme është “një vend kaotik,...

Pas përfundimit të protestës ja çfarë shkruajnë mediat e huaja

Pas përfundimit të protestës së opozitës disa media ndërkombëtare i kanë kushtuar artikull zhvillimit të sotëm në Shqipëri. Assosiated Press shkruan se opozita e Shqipërisë...

ZRPP, kemi patur probleme me aluiznin, Hipoteka vendos orare, 4 dite...

Hipoteka e Shkodres pranon se marredhenja me aluiznin ka patur disa probleme, kryesisht ne vonesat e statusve.Titullari i hipotekes Zamir Leka thote se gjate...

Mbyllet pa incidente protesta e opozitës, mbështetësit lënë bulevardin, shpërndahet policia

Opozita ka mbyllur protestën e saj dhe gjithçka ka shkuar pa incidente. Qindra mijëra qytetarë, mbështetës të opozitës kanë marrë pjesë në protestë duke...

Incidentet e para te Kryeministria protestuesit hedhin kapsolla

Shënohen incidentet e para te Kryeministria ku po mbahet protesta e opozotës. Mbështetës të PD dhe LSI kanë hedhur kaspolla në drejtim të Kryeministrisë. Ndërsa...

Fshesa dhe vezë, ‘armatosen’ protestuesit e opozitës/ FOTO

Fshesa është një tjetër simbolikë e protestës së sotme nga opozita. Të rinjtë e PD kanë dalë nga selia blu me fshesa në duar...

Kundragaz dhe snajpera,policia gati për protestën e opozitës

1500 policë janë në gatishmëri për të siguruar mbarëvajtjen e protestës së sotme para Kryeministrisë. Forcat e Rendit dhe ‘Shqiponjat’ janë në gatishmëri. Ndërkohë që...

Makinat, ja tarifat e reja për zhdoganimin, çmimet e 2018

Me një Udhëzim të ministrit të Financave dhe Ekonomisë, janë caktuar tarifat e reja që duhen paguar për të zhdoganuar makinat që importohen në...

Artikujt e fundit