Monday, June 17, 2019

Instituti i Gjeoshkencave: Sërish përmbytje në zonën e Shkodrës…

Lumenjtë Drin dhe Buna si dhe Liqeni i Shkodrës pritet të kenë prurje dhe nivele të larta. Instituti i Gjeoshkencave (IGJEUM) bën të ditur...

Dita e Verës. Ja si e shpjegonte Faik Konica para 100...

“Dita e Verës” është shumë e lashtë për nga koha dhe mënyra e kremtimit. Është festë pagane, jo fetare, që rrjedh nga lashtësia. Tashme...

Patentat shqiptare së shpejti do të njihen në Gjermani dhe Spanjë…

  Patenta shqiptare, së shpejti njihet në Gjermani dhe Spanjë. Burime pranë këtij dikasteri thanë se negociatat kanë pak muaj që kanë filluar, ndërkohë që nuk...

Presidenti Meta, Rama dhe Basha urojnë qytetarët për ditën e Verës…

  Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama dhe Kreu i PD Lulzim Basha kanë zgjedhur të urojnë ditën e Verës përmes rrjeteve sociale. Rama dhe Basha...

Përkeqësohet situata e përmbytjeve në zonën e N/Shkodrës, mbi 2400 ha...

Situata në territorin e Bashkisë së Shkodrës deri në orën 9.00 të datës 14 mars 2018 paraqitet si me poshtë : Pas inspektimeve në terren...

Elbasani, Tirana dhe gjithë Shqipëria sot festojnë Ditën e Verës

Të gjithë shqiptarët sot festojnë Ditën e Verës, një feste e lashtë pagane. Qyteti tradicional që feston këtë ditë është Elbasan, por vitet e...

Shkrihen drejtorite e bujqesive, Rama: Struktura te degraduara, tani vetem 8...

Nga sot nuk do të ketë më Drejtori Bujqësie. Ky është një nga vendimet që ka marrë qeveria e mbledhur në Elbasan. Në një...

Izolohet serish fshati Obot, Rritet niveli i ujit, nen uje 1300...

Përballë ujit janë thuajse të dorëzuar. Gjithçka në fshatin e tyre ndryshon në pak orë dhe këtë të marte Oboti është izoluar sërish, duke...

Ku jane specialistet antipermbytje ?  Banoret: Per nje 100 metra argjinature,...

Mungesa e specialisteve te ujerave ne terren keto dite me përmbytje, i revolton banoret e zonave te prekura nga uje. Ata thone se kjo...

Rikthehen permbytjet ne Dajç, fermeret kerkojne baze ushqimore per bagetite…

Reshjet e 48 oreve te fundit dhe rikthimi i shkarkimeve nga hidrocentrali i Vau te Dejes, e kane perkeqesuar situaten ne njesine administrative te...

Artikujt e fundit