Sunday, February 24, 2019

Pavlopulos, sërish mesazh Shqipërisë: Nëse s’respekton të drejtat themelore të njeriut...

Pak ditë para para takimit të ministrave të jashtëm të Shqipërisë e Greqisë, që do të mbahet në Korçë, presidenti i Republikës greke, Prokopis...

Gara per FSHF/Jep doreheqjen nga te gjitha funksionet politike te PS,...

Për të shmangur çdo paragjykim dhe për tu bërë pjesë e një gare të ndershme për zgjedhjet në FSHF, deputeti i Partisë Socialiste në...

Veprimtaria profesionale e Drejtorit të Përgjithshëm të Përmbarimit Shtetëror, Piro Lutaj

Piro Lutaj i lindur më2 7.8.1959 në Mallkastër është deputet i Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë. Edukimi 1982- Akademia "Skënderbej", Tiranë. 1985- Kurs kualifikimi në Shkollën e...

Gjonaj prezanton Drejtorin e Pergjithshem te Permbarimit Shteteror, kush eshte ai?

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar sot Drejtorin e Përgjithshëm të Përmbarimit Shtetëror. Në krye të këtij institucioni do të jetë Piro Lutaj,...

Prokurorja Marku pret ambasadorin e Britanise se Madhe ne Shqiperi

Prokurori i Përgjithshëm, znj.Arta Marku priti ambasadorin e Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman. Znj.Marku garantoi vendosmërinë në luftë kundër paligjshmërisë dhe cdo forme...

Hetimet per shperthimin me tritol, Shullani: Po bashkepunojme me prokurorine, provat...

I rezervuar në komente dhe duke mos dhënë detaje, shefi i komisariatit të Shkodres Hamdi Shullani tha atentati me tritol i ndodhur 2 ditë...

“Thuaji babit dhe mamit mos mërziten”, i ati i Florenc Beqirajt...

TIRANE– Babai i shqiptarit Florenc Beqiraj i cili humbi jetën në rrethana misterioze në një spital në Marsejë të Francës ka rrëfyer ngjarjen e...

KQZ i jep mandatin dy deputetëve që zëvendësojnë Rakipin dhe Rehovecën

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i dha sot mandatin e deputetit të Kuvendit dy emrave në listën shumëemërore të cilët zëvendësojnë Aqif Rakipin e PDIU-së...

Shefi i komisariatit të Shkodrës Shullani, takim në bashki: Koordinuam punën...

Shefi i komisariatit te Shkodres Hamdi Shullani takim ne Bashki: Koordinuam punen per rendin dhe sigurine publike! Per ngjarjen e fundit te ndodhur ne qytetin...

Flet për herë të parë kryeprokurorja Arta Marku: Do të shihni...

Flet për herë të parë Kryeprokurorja Arta Marku.  Zonja Marku pati sot një takim njohës me gazetarët ku nënvizoi se prioritet mbetet zbatimi i reformës...

Artikujt e fundit