Wednesday, November 21, 2018

Deputeti i PD tregon se cfare i ka thene Ruci ne...

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi deklaron se ka kërkuar në Kryesinë e Kuvendit mbledhjen e menjëhershme të Këshillit të Rregulloreve dhe Mandateve që...

Berisha: Rama e shiti ish-ministrin Tahiri ne kafe,ja biseda e degjuar...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një dëshmi të një qytetari dixhital që lidhet me qëndrimin e kryeministrit Edi Rama sa i takon çështjes...

Edi Rama reagon : Kam besim tek drejtesia,Tahiri nuk ka lidhje...

Kryeministri Edi Rama reagon për herë të parë pas kërkesës së prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit.     Ai thotë se beson më shumë se çdo...

Tahiri: “S’keni pare gje akoma”

 Pak minuta më parë ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka lënë ambientet e banesës së tij dhe ka pranuar të komentojë situatën e krijuar...

Dorezohet kerkesa zyrtare e prokurorise ne Kuvend per arrestimin e Tahirit

Kërkesa e Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen e imunitetit të deputetit të Partisë Socialiste, Saimir Tahirit, me qëllim që të arrestohet, pasi emri i...

Pd: Rama dhe Tahiri po shkaterrojne provat.Te mblidhet Keshilli i Mandateve

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike janë mbledhur sot në Kryesinë e Kuvendit ku kërkojnë mbledhjen e Komisionit të Mandateve për miratimin e kërkesës se prokurorisë...

Saimir Tahirit i bllokohet pasaporta, mbahet nën vëzhgim nga SHISH

  Që dje Saimir Tahirit i është bllokuar pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën e Habilajve dhe dyshimet për përfshirjen e tij në trafikun...

Monika Kryemadhi: Rama po iu bie në qafë policëve, të shkarkohet...

LSI ka reaguar pas ‘furtunës’ së ndodhur sot në Policinë e Elbasanit, ku kryepolici Haki Çako shkarkoi gjithë drejtorët. Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaroi nga...

Dosja e Habilajve, ‘kyç’ 5 prokurorë: “Të implikuar drejtues të policisë....

TIRANË- Të tjera zhvillime nga çështja “Habilaj”. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se pesë prokurorë të Krimeve të Rënda të kryesuar nga prokurori Besim Hajdarmataj, prej...

Skandali me drogen, prokuroria kerkon heqjen e imunitetit te deputetit Sajmir...

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon heqjen e imunitetit për deputetin Saimir Tahiri Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga Kuvendi i Shqipërisë autorizimin...

Artikujt e fundit