Friday, February 22, 2019

Rendohet bilanci: shkon ne 57 familje te evakuara, 218 banesa te...

Ne oren 00: 40 te 1 dhjetorit, Ministria e Mbrojtjes perditesoi shifrat e situates nga reshjet e dendura te shiut. Kjo ministri informoi per 57...

Plot 370 forca te armatosura te angazhuara ne operacione evakuimi

Deri ne orën 23:30 për ti ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga reshjet e dendura të shiut janë angazhuar rreth 370 Forca të...

Ish-drejtori i burgjeve Zoto mohon akuzat e ngritura per korrupsion: Te...

Ish-drejtori i përgjithshëm i burgjeve Artur Zoto mohon në gjykatë akuzat e ngritura ndaj tij për korrupsion me tenderët e furnizimit me ushqime për...

Policia greke arreston 29-vjecarin i cili transportonte droge nga Shqiperia

Policia greke ka sekuestruar një sasi prej 113 kg e 449 gram marijuanë gjatë një operacioni të zhvilluar sot në mesditë.     Sipas mediave greke, është...

Moti/Ja çfarë do të ndodhë pasditen e sotme dhe nesër

Reshjet e dendura të shiut pritet të jenë të pranishme në veri të Shqipërisë deri në mesnatë, kohë kur shërbimi “Meteoalb” parashikon pakësim të...

Policia italiane shkaterron banden e droges e drejtuar nga bosi shqiptar,...

Policia italiane ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të kokainës e marijuanës, përbërë nga italianë e shqiptarë, si dhe një senegalez. 16 persona...

Aksident ne Rrugen e Kombit, perplasen tre makina

Një tjetër aksident rrugor është verifikuar pasditen e kësaj të enjteje, këtë herë në afërsi të Rrëshenit, përgjatë rrugës së Kombit. Sipas informacioneve policore, janë...

Deklarata e zv/ministres Voda per azilkerkuesit qe jane riatdhesuar nga Franca...

41 persona janë riatdhesuar sot nga Franca dhe Gjermania. E pranishme në aeroportin e Rinasit ishte edhe zv/ministrja Brendshme Rovena Voda e cila tha...

Informacion i perditesuar per situaten e drekes ne Shkoder

Shkoder, me 30.11.2017 Ora 15.00 Lenda: Informacion mbi situaten ne Shkoder PREFEKTIT TE QARKUT SHKODER I nderuar Z.Prefekt, Situata ne territorin e Bashkise se Shkodres paraqitet jo problematike. Reshjet...

Shqiptarët përleshen me thika në mes të Londrës në Ditën e...

Pamjet e filmike tregojnë momentin kur një burrë me thikë godet një rival gjatë festimeve të ditës së pavarësisë në sheshin “Trafalgar” të Britanisë....

Artikujt e fundit