Monday, December 10, 2018

Përplasje në burgun e Alikarnason në Kretë, rikthehet lufta e vjetër...

GREQI- Një 29-vjeçar nga Kreta ka mbetur i plagosur brenda burgut Alikarnason në Kretë. Ai është qëlluar me grushte e shkelma në kokë e...

Shkodër – Ish-të përdjekurit për Prek Calin: Të rindërtohet kulla e...

Vepër kriminale e kanë cilësuar prishjen e kullës së Prek Calit, prijësit të krahinës së Kelmendit, anëtarët e unionit mbarëkombëtar të ish të përndjekurve...

Emigracioni dhe trafiqet – Shqipëria, Mali i Zi dhe Italia patrullim...

Në Drejtorinë Vendore të Kufirit dhe Migracionit në Durrës është organizuar një takim trepalësh mes drejtuesve të policive kufitare të Shqipërisë, Malit të Zi...

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, 11 në pranga....

Shkatërrohet banda e drogës në Itali, ndërsa në pranga përfunduan 11 persona, mes të cilëve edhe shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se gjithçka nisi pas vrasjes...

Përgjaket kisha e Laçit/ E reja pret damarët, tmerrohen besimtarët

   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në kishën e Laçit, ku një e re ka tentuar që t’i japë fund jetës duke prerë...

Audio e sherrit/ Momenti kur Jemin Gjana tenton të godasë kritiken...

Në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike me dyer të mbyllura pati debate të forta sa shkoi gati deri në përplasje fizike.  Protagonistë në mbledhjen...

Pazari i Vjetër i Shkodrës/ “Hipermarketi” më i madh mesjetar i...

Ali Hasani Pjesë e rëndësishme e historisë, kulturës dhe traditës së Shkodrës është edhe Pazari i Vjetër  i këtij qyteti, që, për fat të keq,...

Dita Nderkombetare pa makina edhe ne Shkoder

Organizohet dita nderkombetare pa makina ne qytetin e Shkodres ne bashkepunim me Policine Rrugore. Pjese e kesaj nisme edhe nxenes te shkollave publike dhe...

Ish te persekutuarit: Prek Cali heroi yne, luftoi ndaj turqve e...

Unioni mbarekombetar i ISh te persekutuarve ka denuar shembjen e kulles se Prek Calit.   Permes nje konference per shtyp ata theksojne se Cali eshte heroi...

SOT DITA NDËRKOMBËTARE E PAQES: RESPEKT, SIGURI DHE DINJITET PËR TË...

E gjithë bota sot feston ditën ndërkombëtare të Paqes, e vendosur nga OKB 35 vjet më parë. Dita Ndërkombëtare e Paqes është një festë e...

Artikujt e fundit