Saturday, July 20, 2019

Skandal,vidhen kabllo nga shtyllat/ Rruga e rinasit ne erresire te plote

Aksi rrugor Qafë Kashar - Rinas është plotësisht pa drita në të dyja anët e rrugës. Edhe pse është bërë problem shumë herë, madje është...

Ambasadori serb në Tiranë: Kosova ka qenë dhe do të mbetet...

-Ambasadori i Serbisë në Tiranë, Miroljub Zariq, ka deklaruar se Beogradi kurrë nuk do ta njeh pavarësinë e Kosovës.     Ai më tej ka shtuar se...

Trafik droge dhe kontrabandë/ Arrestohen 2 shqiptarë

Nga Guardia di Finanza, janë ekzekutuar nëntë urdhra arresti në provincat e Brindisit, Barit e Lecces. Trafiku, përfshirë alkoolin dhe cigaret lëvizte mes dy...

Xhaçka nderoi sot me “Medaljen e Mirënjohjes” Atadheun Ushtarak Amerikan Sam...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka nderoi sot me “Medaljen e Mirënjohjes” , Atasheun Ushtarak Amerikan në largim, Kapiten i Rangut të Dytë Sam G....

Ne Kalane Rozafa me bileta elektronike, Sokoli: Modernizohet shërbimi dhe kontrollohet...

Pasi e ka mbyllur vitin 2017 me 49.763 vizitore, kalaja Rozafa e nisi aktivitetin e  saj per vitin 2018 me biletarine elektronike, realizuar mbi...

Pergatitjet per Dhelpren e Kuqe! Keto dite fillon sezoni tradicional i...

Pavaresisht se akoma nuk ka mberritur nga Ministria e Bujqesise dhe Mjedisit vendimi per fillimin e sezonit te gjuetise se dhelprers se kuqe, shoqata...

“Furtunë” në rrethe, Arta Marku heq katër drejtues prokurorie, ja kush...

Largimi i drejtuesit të prokurorisë së Elbasanit nuk është i vetmi i firmosur sot nga kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku. Duket se furtuna e...

Viti i Skënderbeut, Lezha do i vendosë shtatoren në mes të...

  Shpallja nga qeveria e vitit 2018 si viti i Skënderbeut e sjell Lezhën në qendër të vemendjes dhe të kremtimit të këtij përvjetori jubilar,...

Edhe Jugo-nostalgjia pengon tregun e përbashkët Kosovë-Shqipëri

  Përgjigjet e një anketimi me votat e qytetarëve të ish-Federatës, të organizuar nga Gallup në vitin 2016, ku duhej të evidentoheshin të mirat e...

Zbardhet vendimi i Markut: Ja drejtuesit e prokurorive në rrethe që...

  Zbardhet vendimi i Kryeprokurores lidhur me largimet e Drejtuesve të prokurorive në rrethe. Prej datës 9 janar 2018  Ne prokurorine e Elbasanit Iken Dritan Gina, drejtuesi i...

Artikujt e fundit