Tuesday, December 11, 2018

Mbyllet muaji i Zojes se keshillit te mire

Qindra besimtarë ju bashkuan meshës solemne që përmbylli muajin Maj, kushtuar “Zojes së Shkodres”, pajtores së Shqipërisë. Pas 31 ditësh rrugëtimi në lutje e...

“Te vegjel por me bote te madhe”

“Tashme eshte kthyer ne tradite qe me perfundimin e proçesit mesimor, klasa e pare organizon Festen e Abetares.  I tille ishte edhe koncerti festiv...

Festa e 1 qershorit ne Shkoder

Te qeshur, te gezuar, nen shoqerine e njeri-tjetrit kane  perjetuar femijet e qytetit te Shkodres festen e tyre, ate te 1 qeshorit, ne aktivitetin...

Konference për punimet e studenteve

10 punimet me te mira te studenteve te fakultetit te shkencave te edukimit dhe shkencave shoqerore ne universitetin “Luigj Gurakuqi”, janë botuar si dhe...

Prioritetet për Mbrojtjen e Biodiversitetit.

Vendosja e Prioriteteve për Mbrojtjen e Biodiversitetit, ishte objekti kryesor i takimit qe u zhvillua ne Grand Hotel Europa, nga “Forumi Shqiptar Liqeni i...

Nxenesit “Sot për te ardhmen”

Veteranët e sportit shkodran tashmë kanë një shoqatë sportive më vete. Grupi organizator, pjesë e të cilit janë emra të tillë si Dashamir Sherja,...

Vonesat ne gjykimin e çështjeve civile

Gjykimi i çështjeve civile ne Gjykatën e Apelit ka raste qe shkon deri ne një vit e gjysme, nga data e regjistrimit. Ligjërisht nuk ka...

Ministri i ri Demiraj ne Shkoder

Ministri i ri i Brendshem, Dritan Demiraj i shoqeruar nga drejtori i pergjithshem i policise se shtetit Haki Cako, ka zhvilluar nje takim ne...

I jepet lamtumira e Fundit Deputetit te LSI-se, Gjovalin Kadeli

Mijera qytetare nga e gjithe Shqiperia, deputet, ministra, perfaqesues te gjithe forcave politike, udhëtuan drejt Manatise se Lezhes për ti dhene lamtumiren e fundit,...

Kane perfunduar listat zgjedhore te 25 Qershorit

Jane printuar listat perfundimtare te zgjedhjeve te 27 qershorit per rreth 247 Qendra Votimi qe i mbulon Bashkia e Shkodres, per te cilat puna...

Artikujt e fundit