Sunday, December 16, 2018

Zhbllokohet puna për venstrehimin

Dyshimet se ne vendstrehimin ne Xhabie ka lende shperthyese luftarake, kane rezultuar te pabazuar. Nje grup xhenieresh te ushtrise, kane ardhur...

Jep doreheqjen Haxhinasto

Ka dhene doreheqjen Ministri i Transporteve dhe `Infrastuktures, Edmond Haxhia Nasto. Ai ka deklaruar se doreheqja e tij vjen për...

Inagurimi i stadiumit te ri te Shkodres

Ardhjen në Shkoder për inagurimin e stadiumit “Loro Boriçi”, Edi Rama e nisi me një ndalesë në Grand Hotel Europa. Pas qëndrimit për disa...

Rama premton rrugen Reps – Gjegjan – F. Arrez

Kryeministri Rama ka deklaruar se aksi rrugor Reps-Gjegjan-Fushë Arrëz është në planet e qeverisë për t’u rikonstruktuar. Numri nje i qeverise beri me dije...

Nga 1 shtatori lejet e ndertimit online

Nga 1 shtatori të gjithë qytetarët që aplikojnë për leje ndërtimi në bashki duhet ta kryejnë këtë proçes vetëm online, pasi merr fund koha...

Shqiperi – Marok ne Shkoder, policia zbardh planin e masave

Kur na ndajnë pak orë nga sfida që do të shënojë inagurimin e stadiumit të ri “Loro Boriçi”, ajo mes kombëtares Shqiptare dhe Marokut,...

Aluizni punon me hartat e vjetra

Zonat informale që ende janë në pritje të proçesit të legalizimit, do të kenë një vemendje të veçantë në planin e ri vendor që...

Nderron jete kengetarja Naile Hoxha

Shkodra humb një tjetër zë të magjishëm të kënges popullore qytetare. Këngëtarja Naile Hoxha mbylli sytë në moshën 82 vjeçare në qytetin e saj...

Ashpërsohet Kodi Rrugor

Që prej kësaj jave rripi i sigurimit dhe ndenjësja e posaçme e fëmijëve, mund t’iu kushtojë heqjen e lejes së drejtimit për drejtuesit e...

Trafik i renduar ne rruget e Lezhes

Rrugët e zonës bregdetare të Shëngjinit janë përballur me një fluks të jashtëzakonshëm automjetesh gjatë mbremjes së te dielës. Problematika më e madhe ka...

Artikujt e fundit