Sunday, May 19, 2019

Antimafia Italiane,Prokurori Roberti: Drogat e lehta po pushtojne vendin nga Shqiperia

Prokurori i Përgjitshëm i Antimafias italiane Franko Roberti në një dalje publike është shprehur sot ndaj  situatës së trafikut të drogës nga Shqipëria drejt...

Shefi i antidroges se Athines: Shqiperia dhe Greqia forcojne bashkepunimin

Shqipëria është vendi kryesor i kultivimit në natyrë të kanabisit dhe furnizuesi numër një i tregut evropian me këtë lloj droge. Ndërsa Greqia përbën...

Sekuestrohet drogë në thellësinë e një tuneli, 7 persona të arrestuar

Policia e Tiranës ka goditur një grup që merreshin me kultivimin dhe trafikimin e lëndës narkotike. Drejtori i Drejtorise Vendore te Policise Tirane Ardi Veliu...

Ceshtja “Tahiri”/Replika mes qytetareve dhe kryeministrit ne facebook

Çështja “Tahiri” ka përfshirë në debat jo vetëm politikën por edhe opinionin publik, një pjesë e tyre zgjedhin rrjetet sociale për të shprehur mendimin....

Prokuroria per Krime te Renda arreson grupin “Habilaj”

Prokuroria për Krime të Rënda kërkoi caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për shtetasit Armand Koçerri dhe Nezar Seiti, të dyshuar për...

Lendet kimike te derdhura ne Knalle, rrezik per te gjithe banoret

  Bercaj: Askush nuk ka mberritur per te analizuar ndotjen Ndonese ka rreth një javë që autoritetet janë njoftuar për ndotjen e Knalles me lende të...

Të dielën në mbrëmje nisin shirat, lart në veri edhe bora

Fundjava mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri mesditën e së dielës kur një sistem vranësirash vjen nga veriperëndimi dhe vendoset gradualisht deri në...

Rama e nis ditën me pamjet e liqenit të Komanit, komentuesit:...

TIRANE– Ashtu si çdo mëngjes, këtë të diel, kryeminsitri Edi Rama ka zgjedhur që të urojë ndjekësit e tij në rrjetin social “Facebook” me...

Ç’do të ndodhë sonte në qiell? Spektakli i yjeve të tetorit...

Në qoftë se keni vendosur të argëtoheni diku jashtë, bëni mirë të anulloni të gjitha planet pasi mbrëmja e 21-22 tetorit do t´ju ofrojë...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Mandateve

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Mandateve ku po diskutohej për çështjen “Tahiri”, anëtari i Partisë Demokratike në këtë këshill, Nasip Naço tha...

Artikujt e fundit