Saturday, September 21, 2019

Itali – “Allah Akbar”, shqiptari dhe marokeni terrorizojnë Firencen

Një shqiptar dhe një maroken kanë shkaktuar terror gjatë natës në Firence të Italisë. Mediat italiane shkruajnë se një maroken 31 vjeç dhe një...

Homazhet – Nisin homazhet për ish-ministrin Dritan Prifti

Kanë nisur homazhet për ti dhënë lamtumirën e fundit ish-ministrit të Energjitikës, Dritan Prifti i cili u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme. Homazhet po...

Tritan Shehu:Krimet e ISIS si krime kundër njerëzimit dhe genocid

  Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka mbështetur rezolutën e Asamblesë Parlamentarre të Këshillit të Europës, të miratura sot në Strasburg, e cila i...

Projektligji/10 vite burg për vrasjen në gjendje të dehur

  Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka depozituar në Kuvend një projektligj për disa ndryshime në Kodin Penal. Do të shtohet edhe një nen që...

Basha-Femijeve,më e mira është futeni ju brenda dhe të dalin ata...

  Ndërsa brenda parlamentit zhvillohej një luftë e vogël mes maxhorancës dhe opozitës duke mbyllur çdo shpresë për një situatë normale politike, jashtë tij prania...

Vajza që ia kaloi Ajnshtajnit për inteligjencë

  Shumica e shkollave luftojnë për të pasur një gjeni. Kështu edhe mësuesit edhe të gjithë janë të lumtur. Por që një shkollë të ketë...

Shmanget përplasja me Tokën e asteroidit 2012 TC4

Asteroidi 2012 TC4, i klasifikuar si një objekt i afërt me Tokën, i grupit Apollo, i është shmangur përplasjes me të duke iu afruar...

Shkodër – Shtëpia e të moshuarve, përfundon faza e parë e...

Ministrja e Shëndetësisë e Mbrojtjes Sociale ndoqi nga afër përfundimin e fazës së parë të rikonstruksionit të shtëpisë së të moshuarve në Shkodër. Ky...

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për...

IRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me...

Zbulohet shkaku i sherrit në Kuvend, PD: Rama i tha Berishës...

TIRANË- Deputeti i PD-së Flamur Noka u përjashtua nga seanca e sotme plenare, njësoj si kreu i PD-së Lulzim Basha në seancën e kaluar. Kjo,...

Artikujt e fundit