Friday, July 19, 2019

“Pasuria e pajustifikuar”/ Shtyhet gjyqi ndaj ish-deputetit Alfred Peza, zbulohet arsyeja

TIRANE– Është shtyrë procesi gjyqësor ndaj ish deputeti socialist Alfred Peza, pasi mungonin avokatët e tij mbrojtës dhe vetë ish deputeti. Gjykata ka...

Gazetari serb i përgjigjet Mustafa Nanos: Zemrën e kemi në Lindje,...

Ky tekst është pjesë e programit të këmbimit të vëzhgimeve midis gazetës “Danas” nga Beogradi dhe “Mapo” nga Tirana, me qëllim të përparimit...

“7 mijë euro ose të nxora foton nudo”, si e pësoi...

LEZHE-Një 18 vjeçar është arrestuar nga policia në Lezhë, pasi ka kanosur me mesazhe një minorene 17-vjecare duke i kërkuar 7 mijë euro...

Shembja e kullës, nipi i Prek Calit: Se bëjnë shqiptarët, veç...

NGA: Senad Nikshiqi Nipi i Prek Calit, Ndue Ndreshaj ka thyer heshtjen ndërsa ka pranuar të flasë lidhur me shembjen e kullës së vjetër...

Sesioni i ri parlamentar – Dekreti për ligjin e mbetjeve kthehet...

 Në programin e punimeve të Kuvendit  në periudhën 18 shtator-13 tetor është parashikuar për tu votuar dhe një nga ligjet më të debatuara në...

Franca dëbon sot 54 azilkërkues shqiptarë me avion special nga Lyoni...

FRANCE-Sistemi i kthimeve të masive është duke vijuar për të përballuar numrin në rritje të aplikimeve për azil nga emigrantët shqiptarë, veçanërisht në...

Shifrat/ Shqipëria e para në Ballkan…për çmimin më të lirë të...

Ligji ekonomik i ofertës dhe kërkesës na dikton se kur në treg rritet oferta, çmimi për mallin (edhe pse i jashtëligjshëm) bie. Nga të...

Tirana kërkon kthimin e pesë marinarëve shqiptarë në Libi

Pesë marinarët shqiptarë, që u ndaluan në një port të Libisë, vijojnë të qëndrojnë në anije së bashku me kapitenin dhe dy marinarë të...

VDES GRUAJA MË E VJETËR NË BOTË, SA VJEÇ ISHTE

Është shuar në moshën 117-vjeçare dhe 189 ditë, gruaja më e moshuar në botë. Violet Mosses-Brown, nga Xhamajka kishte lindur më mars të vitit...

Tronditet futbolli malazez, portieri 33-vjeçar vritet me armë zjarri gjatë stërvitjes

Një atentat me pasojë vdekjen ka tronditur ditën e djeshme futbollin malazez. Ish-portieri 33-vjeçar i skuadrës Kf Bokelj, Goran Lenac është qëlluar me...

Artikujt e fundit