Saturday, August 24, 2019

FRONTEX: Shqiptarët kryesojn listën e falsifikatorëve për në vendet e BE

Shqiptarët kryesojnë listën e falsifikatorëve të dokumentave të udhëtimit drejt hapësirës Shengen dhe ishujve britanikë, sipas raportit të fundit të Frontex për vitin 2016...

Shkodër – Sattler: Prioritet detyrat e shtëpisë, 4 vitët e ardhshme...

4 vitet e ardhshme i ka cilësuar vendimtare për vendin tonë, prandaj primare është kryerja e detyrave të shtëpisë. Me këtë mesazh e nisi...

Shqiptarin e kapin me 50 mijë euro drogë në Itali, ku...

  Një 28-vjeçar shqiptar është dënuar me 8 vite burg nga Gjykata e Chieti-t në Itali pasi u kap me drogë. Atij i janë sekuestruar rreth...

Rama paralajmëron zyrtarët e shtetit: Mos guxoni të ngacmoni sipërmarrësit!

TIRANE- Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me sipërmarrësit ka paralajmëruar zyrtarët e shtetit që të mos guxojnë të ngacmojnë kot asnjë derë biznesi në...

Operatori polak i turizmit: Kamarierë shqiptarë, buzëqeshni!

Kanë prenotuar që tani 11 hotele në zonën e Golemit në bregdetin e Adriatikut nga maji deri në shtator 2018. Kanë harxhuar deri tani...

“Me taka i bëre dy binjakë”, “PD mba era qen”, batuat...

Kryeministri Edi Rama nga Kuvendi është ngritur dhe ka marrë fjalën në këto orë të vona të mbrëmjen menjëherë pas fjalës së kryedemokratit Basha....

Veliaj jep lajmin e mirë: Projekt fantastik për “Piramidën”. Për zjarrfikësit...

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka dhënë sot lajmin e mirë për fillimin e punimeve për rehabilitimin e “Piramidës”, së shpejti. Në...

Policia apel shoferëve: Kujdes me qarkullimin gjatë këtyre orëve

Policia Rrugore u bën apel drejtuesve të mjeteve që të ecin me kujdes gjatë orëve në vijim, për shkak të rëndimit të kushteve atmosferike...

Psikologët me licencë – Licensohen 164 psikologët e parë në Shqipëri

Në Shqipëri janë licensuar 164 psikologët e parë, duke e shndërruar këtë aktivitet në profesion të rregulluar me ligj. Formalizimi i këtij profesioni, do...

Pesë familje çojnë fëmijët në Itali dhe i braktisin

Policia e Vlorës nisi procedim penal për 5 persona pasi akuzohen për braktisje të fëmijëve të mitur në vendet e BE-së me qëllim përfitimin...

Artikujt e fundit