Tuesday, August 20, 2019

Pastrimi i plazhit te Kunes

Mbetjet në bregdet janë të pariparueshme dhe pasojat që sjellin janë fatale, prandaj duhen marrë masa të menjehershme për parandalimin e këtij fenomeni. Ky...

Shkodra ende pa tregje

Për qytetarët si konsumatorë por edhe për tregtarët mungesa e tregjeve në Shkoder mbetet një nga shqetësimet kryesore të shprehura prej kohësh,por për bashkinë...

Takimi i maturanteve te 30 viteve me pare

U mblodhen si 30  vite me pare, aty prej nga nisen rrugëtimin drejte universiteteve apo fushave te tjera te jetes, maturantet e vitit 1987...

Demtimet ne lulishten e shatervanit

Ndonese eshte nder te paktat ambjente te hapura ne te cilin qytetaret e Shkodres, kryesisht femijet dhe mosha e trete, e frekuentojne, lulishtja e...

Polemikat rreth Kandidaturave

Për analistin politik, Lufti Dervishi, listat e kandidaturave për deputet do te vazhdojne gjithnjë te kontestohen ne opinionin publik, përderisa ato janë prona te...

Kampionati i futbollit i LSI Shkoder

Ekipet e Levizjes Rinore per Integrim te Pukes dhe ato te Malesise se Madhe kane arritur te kualifikohen per ne finalen e madhe te...

Ndahet nga jeta deputeti Gjovalin Kadeli.

Politika shqiptare është në zi, pasi një prej deputetëve të kësaj legjislature, Gjovalin Kadeli mbylli sytë në moshën 53 vjeçare. Deputeti i Levizjes socialiste...

Lufta ndaj kanabisit, mblidhen vendoret

Prefekti i Shkodres Paulin Radovani ka thirrur në një takim me dyer të mbyllura drejtuesit vendore të qarkut, ku në fokus ishte lufta e...

Jo vetem historia e nje shkolle

Janë përmbledhur ne një libër 100 vite histori e shkollës se Ajasmes ,1917 – 2017 ! Është kjo nder 10 shkollat e para laike...

Mesazhi i muajit te Ramazanit

Nëpërmjet këtij mesazhi dua t’ju përhajroj me zemër, në prag të Muajit të Madhërishëm të Ramazanit 1438/2017, duke u lutur me shpirt që Zoti...

Artikujt e fundit