Wednesday, October 16, 2019

Monika Kryemadhi për ekzekutimin e gjyqtares: Vrasje e paralajmëruar! Ngre zërin...

Në lidhje me vrasjen e gjyqtares Fildez Hafizi, ka reaguar edhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Në një status në Facebook, këtë...

Laç, shkrumbohen pishat qindravjeçare e ullinj.

Kurora e gjelbër në kodrat e qytetit të Laçit ka ndryshuar plotësisht pamje. Zjarri i dy ditëve më parë ka lënë pas dëme të shumta,...

Masa e bashkisë – Lezhë, qytetarët nuk paguajnë taksat, do përfshihen...

Ja masat qe do merren nga Bashkia e Lezhes. Bashkia e Lezhës planifikon përfshirjen e taksave vendore në faturat e ujit të pijshëm, për të...

Lamtumira e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli

Zonja Mimi Kodheli mbajti sot fjalën e fundit para ushtarakëve e ushatareve të Forcave të Armatosura si ministre e Mbrojtjes. “Një eksperiencë unikale, gjatë të...

Raporti që nxjerr bllof investimet e huaja në Shqipëri; Maqedonia dhe...

Shqipëria ka arritur rekordin e Investimeve të Huaja Direkte në vitin 2016, me gati 1 miliard euro, që është më i larti në...

Raport për drogën/ CIA ‘godet’ Shqipërinë: Pikë aktive e trafikut, po...

Në përditësimin e fundit të të dhënave mbi Shqipërinë Agjencia Qendrore e Inteligjencës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka raportuar edhe për trafikun...

Viti i Skënderbeut/ Rama zbulon detajet e vendimit të parë të...

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur publikisht se cili do të jetë edhe vendimi i parë që do të marrë qeveria e...

NË 1 ORË TEMPERATURAT BIEN 14 GRADË, JA ÇFARË REZERVON MOTI...

  Pas rënies së shiut dhe breshërit në Tiranë, Metoalb njofton se në 60 minuta temperaturat kanë pasur një luhatje të madhe në të gjithë...

Sapo ka ndodhur nje shperthim zjarri me permasa te medha ne...

Zjarr me permasa te medha ne nje pyll afer Kishes se Laçit.  Zjarrfiksja ka shkuar me vonese dhe nuk kane mundur te parandalonin demet e...

Meta dekreton Bardhyl Kollçakun shef i Shtabit të Përgjithshëm

   Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka dekretuar sot Gjeneralin Bardhyl Myrteza Kollçakun si Shef të Shtabit të Përgjithshëm. Ai ka mbaruar Akademinë Ushtarake në vitin...

Artikujt e fundit