Wednesday, May 22, 2019

“Shqiperia do te vijoje e ngrire”

Shqipëria do të jetë e mbërthyer nga ngricat dhe bora gjatë gjithë janarit. Drejtori i Emergjencave Civile paralajmëroi  se temperaturat  do të kenë një...

Situata emergjente ne Malesi te Madhe

Kryetari i Bashkisë Malësi e Madhe, Tonin Marinaj, thote se po punohet maksimalisht për te përballuar situatën emergjente qe është krijuar nga dëbora dhe...

I ftohti ne shtepine e femijes

Nisur nga temperaturat e ftohta qe vazhdojne te jene prezente ne vendin tone, me te prekurit nga virozat e stines kane qene femijet. Tv1...

Kopliku ne vështirësi për ujin e pishem

Ne Koplik dëbora dhe akulli janë akoma te pranishme, shoqëruar me temperatura te ulta deri ne -10 grade. Pasojën me te rende qe ka...

Strehohen 4 qytetare te pastrehe

I ka patur çdo ditë përpara syve duke u endur rrugëve të Shkodres, por nuk u kujtua asnjë moment për ta. E gjendur përballë...

Shatervani kthehet ne piste patinazhi

Prej dy ditësh shatërvani në qytetin e Shkodres është kthyer në një pistë patinazhi për fëmijët. Temperaturat e uleta deri në – 6 gradë...

I ftohti ndalon peshkimin

Varkat nuk lëvizin për peshkatarët e zonës Shirokë-Zogaj pasi  ngricat I kanë bllokuar ato, e ndërsa edhe peshkimi në këtë periudhë reduktohet…. Për banorët e...

Blegtoria, kujdes lindshmëria ne ketë situate

Deri tani ngricat nuk janë shoqëruar me pasoja te dëmshme ne sektorin e blegtorisë se Qarkut te Shkodrës. Specialistet e këtij sektori thonë se...

Ngricat mbajne te mberthyera vendin

Debora i ka lënë vendin ngricave të forta dhe temperaturave të uleta që vijojnë të mbajnë të mbërthyera vendin tonë. Emergjencat Civile bëjnë me...

Ngricat, defekte ne pompat e ujit.

Ngricat e ditëve te fundit kane shkaktuar jo pak defekte tek pompat e ujit, qe përdorin qytetaret. Përgjegjësi i teknikes ne ndërmarrjen e ujësjellës...

Artikujt e fundit