Saturday, August 24, 2019

Debora bllokon akset rrugore

Përkeqësimi i motit ne 24 oret e fundit dhe reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar bllokimin e disa akseve rrugore, kryesisht në zonat...

Epidemia e gripit ne kulmin e saj

Epidemia e gripit është ne kulmin e saj dhe kjo situate do te zgjasë 3 deri 4 jave, por mjeket thone se nuk ka...

Debora bllokon segmentet e para

Reshjet e dëborës të 24 orëve të fundit kanë bllokuar segmentet rrugore drejt Qafes së Thores dhe Malit të Shoshit. Trashësia e saj arrin...

Reshjet, 13 rrugicat mes ujit e baltes

Asnje punonjës nuk shihet në  tre rrugicat në lagjen Gjuhadol të Shkodrës, e ndërsa gropat me ujë dhe balta kanë mbuluar gjithë këtë sipërfaqe,...

Debora dhe ngricat “mberthejne” vendin

Moti i keq që ka përfshirë vendin, ku pjesa më e madhe e terrorit ndodhet në temperatura disa gradë nën zero dhe i veshur...

DEBORA MBI 1METER NE BJESHKET E NEMUNA

MBI 1 METER KA ARRITUR TRASHESIA E DEBORES NE BJESHKET E NEMUNA, PERTEJ KUFIRIT NE VERMOSH, KU SHTRIHET GUCIA, VUTHAJ DHE PLAVA. PAMJET E...

Debora zbardh rrugen e kombit

Rruga e kombit ka qënë aksi më problematik pas reshjeve të dëborës që përfshin një pjesë të vendit. Për shkak të frekuentimit të lartë...

Rrugica e kafës së madhe kur do përfundoj?

Kanë kaluar mbi 80 ditë dhe sot te do duhej të ishte përfunduar rikonstruksioni i rrugës “Franc Baron Nopça”, por Bashkia e Shkodrës sqaron...

Posta Rifillon Shërbimet

Disa shërbime kane rifilluar qe me daten 3 janar, ndersa te merkuren te gjitha zyrat e shërbimit postar ne Qarkun e Shkodres kane nisur...

Debore dhe ngrica ne verilindje

Pjesa më e madhe e verilindjes së vendit është zgjuar nën bardhësinë e dëborës, ndërsa termometri shënon disa gradë nën zero. Problemet e para...

Artikujt e fundit