Friday, May 24, 2019

Mblidhet Keshilli Bashkiak i Shkodres

Ka nxitur jo pak diskutime ne mbledhjen e këshillit te Bashkise Shkoder nje seance...

Industria e perpunimit me e zhvilluara ne Ballkan

Industria e përpunimit në Shqipëri është më e zhvilluara në Ballkan, por kjo industri nuk duhet të jetë e varur nga importi siç ka...

Rilindja urbane ne Malesi te Madhe

Rilindja urbane mbërrin në bashkinë Malësi e Madhe, aty ku brenda pak ditësh pritet të nisë puna për transformimin e qendrës së qytetit të...

Radovani: Problemi me tokat akut

Një ditë pas takimit me komisionin qeveritar të pronave dhe krerët e bashkive Shkoder, Malësi e Madhe dhe Pukë, prefekti Paulin Radovani ka sqaruar...

Udhëtim i frikshëm ne Puke – Vau Dejes!

Është i frikeshem udhëtimi gjate natës ne rrugën Puke – Vau Dejës dhe anasjelltas, 40 kilometër e gjate..... Është nder rrugët malore te vendit tone...

Muaj i Shenjte i Ramazanit, LSI shtroi iftar ne Puke

Lëvizja socialiste për Integrim e Pukës edhe këtë vit i është bashkuar muajit të shenjtë të Ramazanit, duke shtruar sofrën e yftarit për të...

Gjonaj: Sivjet pyjet e Pukes te mbrojtura

Ndryshe nga vitet e kaluara, sivjet situatën me zjarret kryebashkiaku i Pukës Gjon Gjonaj e sheh më të qete dhe të menaxhueshme nga institucioni...

“Rana e hedhun” peng i nje rruge

“Rana e hedhun", perla turistike e bregdetit të Shengjinit po i demtohet imazhi turistik per shkak te nje rruge qe mungon. Një investim...

“Ura e Bahçallekut” perplas institucionet

Ura e Bahçallekut përplas institucionet në Shkoder. Zyrtarisht bashkia e këtij qyteti përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat, thotë se nuk është vënë...

Pronat, prefekti mbledh kryebashkiaket

Një takim i inicuar nga Prefekti i Qarkut Shkodër Paulin Radovani ka sjellë në një tryezë tre kryetarët e bashkive të qarkut si...

Artikujt e fundit