Wednesday, August 21, 2019

Legalizimet mbyllen ne qershor 2017

Disa herë janë vendosur afate por pa u arritur të përmbushen. I radhës i vendosur nga “Aluiznit” për mbylljen e proçesit të legalizimit të...

Beqaj inspekton plazhin e Velipojes

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, ka vizituar qendren shendetesore ne Velipoje. Gjate takimit me bluzat e bardha qe po u sherbejne pushuesve 24...

Kerkohet dezinsektimi periodik ne Shkoder

Para tre javesh, Drejtoria e Shendetit Publik Shkoder realizoi dezinsektimin e disa vatrave ne qytetin e Shkodres dhe ne Velipoje, për...

Rinis lëvizja ë bagëtive

Rreth një muaj pas bllokimit të plotë të tregtimit dhe lëvizjes së kafshëve, për shkak të sëmundjes dermatoza modulare, Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti...

Hapet kanali kullues ne Velinaj

Hapja e kanalit kullues ne gjatesine 1 kilometer ne Velinaj te njesise Adeministrative Ana e Malit, besohe se do te...

Ademi: Nuk e kemi harruar Dukagjinin

Kryetarja e Bashkise Shkoder, Voltana Ademi, thote se nuk jane lene ne harrese njesite administrative ne zonat e...

Rivendoset sistemi i ndricimit ne Lezhe

Në Lezhë ka nisur puna për rivendosjen e sistemit të ndriçimit. Ky investim pritet ti japë një pamje tjeter qytetit i cili ishtë zhytur...

Koncert i Larmishem ne Plazhin e Velipojes

Me ketë pershendetje te koordinatores e zyres se informimit te Bashkimit Evropian Shkoder, ka filluar ne Velipoje koncerti kushtuar Dites Nderkombetare te Rinise. Kjo...

Velipoja pastrohet dy here ne dite

Velipoja mund te kete shume probleme te tjera, por sa I perket pastertise eshte bere nje pune e mire. Jane drejtuesit e bashkise te...

Sërish trafik I rënduar

Trafiku I rënduar në hyrje të Shkodrës është kthyer në një dukuri normale. E ndërsa sezoni turistik është në fund, kjo dëshmon se duhet...

Artikujt e fundit