Tuesday, November 12, 2019

Gripi shenon viktimen e radhes

Një fëmijë vetëm 2 vjeç e gjysmë humbi jetën për shkak të virusit të gripit stinor. Lajmin e konfirmon ministria e Shëndetësisë. Fëmija i...

Akset kombetare te kalueshme

Akset kombëtare në të gjithë vendin janë plotësisht të qarkullueshme dhe vetëm në pak segmente ka nevojë për përdorimin e zinxhirëve. Reshjet e orëve...

Ndalohet ish –pedagogia Kopliku

Forcat e policisë se Shkodrës  ndaluan shtetasen  Ditika Kopliku, e moshës 47 vjeç, me banim ne ketë qytet, ish pedagoge pranë universitetit “Luigj Gurakuqi”....

Kopshti me lagështirë !

Po ngrohen nga kaloriferi ! Këta vogëlushë te lagjes “Mark Lula”, janë rikthyer ne kopsht, pas ndërprerjes dyjavore te mësimit. Edukatorja Radohina Marku thotë...

Kryeministri Rama ne Kelmend.

Kryeministri Edi Rama i shoqeruar nga ministri Sajmir Tahiri, prefekti Paulin Radovani dhe kryebashkiaku i Malesise se Madhe Tonin Marinaj viziton Kelmendin dhe shperndan...

Banoret e Dajçit ne proteste.

Pas banorëve të “Livadheve”, protestën e radhës dhe të parën për 2017-en lidhur me dëmshpërblimin e përmbytjeve e zhvilluan edhe banorët e njësisë administrative...

Probleme me ngrohje ne disa shkolla

Pas pothuajse një muaj pushimesh qe erdhen te diktuara nga kushtet atmosferike dhe situata e gripit, nxënësit janë rikthyer në shkollë. Por ne Lezhe...

Ministrja Arsimit takim ne Shkoder

E pranishme ne Shkoder Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ishte e prnishme ne Shkoder ne nje takim te mbyllur me mesuesit. Ne lidhje me...

Kuçi dy muaj pas përmbytjes

.......Kjo ishte gjendja me 8 nëntor te vitit te kaluar e 60 familjeve te fshatit Kuç, njësia administrative Guri i Zi, Bashkia Shkoder.Nje situate...

Shpërndarja e gazit ne shkolla

Te henen e 16 Janarit institucionet arsimore ne te gjithe vendin pritet te rihapin dyert, pas pushimeve te detyruara nga i ftohti dhe situata...

Artikujt e fundit